Славия спечели с 2:0 у дома срещу аутсайдера Монтана в среща от 18-ия кръг на Първа футболна лига.

Двубоят на Националния стадион започна с превъзходство за домакините. Във втората минута Абуд Омар беше оставен непокрит в малкото наказателно поле, но ударът му с глава мина над вратата.

Само две минути след това "белите" вече водеха в резултата след красиво попадение. Николай Димитров отправи силен диагонален параболичен удар, който изненада Христо Иванов и даде аванс в полза на Славия.

В десетата минута капитанът Георги Петков беше заменен принудително от младия Антонис Стергиакис след неприятен сблъсък с Петър Атанасов от гостите.

В 43-ата минута Абуд Омар отново стреля с глава, но защитата на монтанци изби топката от голлинията.

Три минути след почивката Иван Минчев изведе Валери Домовчийски сам срещу Христо Иванов и бившият национал не сгреши, вкарвайки втория гол в срещата в София.

Четвърт час преди края голмайсторът Николай Димитров се откъсна сам и влезе в наказателното поле на гостите, но ударът му мина над гредата.

В 81-ата минута защитникът на столичани Омар Абуд извърши ненужно нарушение в центъра на терена и получи втори жълт картон, оставяйки своите съотборници с човек по-малко на терена.

Това не помогна на гостите да се върнат в мача и те записаха ново поражение, което ги остави на последното 14-о място с едва осем точки. Славия заема десето място с 20 точки.

Славия - Монтана 2:0
1:0 Николай Димитров 4
2:0 Валери Домовчийски 48

червен картон: Омар Абуд (Славия) 81

жълти картони: Стефан Велков, Омар Абуд (Славия), Георги Коруджиев, Петър Атанасов, Христос Контохристос, Стивън Петков (Монтана)

главен съдия: Никола Попов

стадион "Васил Левски", София

Славия: Георги Петков (10-Антонис Стергиакис), Абуд Омар, Георги Пашов, Андреа Христов, Стефан Велков, Иван Минчев, Емил Мартинов, Борислав Балджийски (46-Владимир Семерджиев), Георги Йомов (73-Янис Карабельов), Николай Димитров, Валери Домовчийски

Монтана: Христо Иванов, Христос Контохристос, Диарасуба Бамба (46-Стивън Петков), Иван Михов, Шоко, Георги Коруджиев (53-Фернандо да Силва), Андреас Васев (72-Даниел Генов), Костадин Дяков, Петър Атанасов, Маркиньос, Сергей Георгиев

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=c1074aa006" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>