Дунав Русе разгроми с 5:1 украинския елитен Ворскла (Полтава), 6-и в местната лига. Дебютен гол за русенци вкара едно от новите попълнения- крилото Бирсент Карагерен, а на терена се появи и украинският бранител Олексий Ларин, който идва от втория отбор на Днипро (Днепропетровск).

Футболистите на треньора Веселин Великов вкараха три гола до 28-ата минута и буквално разбиха съперника си. Още в 16-ата минута Диян Димов откри резултата от дузпа, а само две по-късно след набег на Карагерен и центриране, капитанът на противниците Чесноков вкара топката в собствената си врата, изненадвайки ветерана Богдан Шуст.

В 28-ата минута Васил Шопов направи 3:0, завършвайки по най-добрия начин контраатака. Ворскла върна едно попадение в 52-ата минута от дузпа, която беше свирена заради фаул на вратаря Мартин Луков, който получи и жълт картон. Дягтерев беше точен, но само след 6 минути Карагерен избяга от персоналния си пазач Роман Кунев и вкара четвърти гол за Дунав.

Същият Кунев събори Мирослав Будинов в наказателното поле в 75-ата минута и потърпевшият реализира втори 11-метров удар, оформяйки крайния резултат.