Берое (Стара Загора) победи с 4:0 Дунав (Русе) в първия мач от 20-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

С това старозагорците се изкачиха на седмо място в класирането и са на две точки от шестия Дунав.

Още в третата минута след началния съдийски сигнал бе отбелязан първият гол за Берое. Жуниор Мапуку пусна извеждащ пас към Антон Карачанаков, който се възползва от грешката на защитата на "драконите" и отбеляза във вратата на Мартин Луков.

След гола Дунав владееше повече топката и атакуваше по-често, но до изравнително попадение до края на първото полувреме така и не се стигна.

На почивката треньорът на русенския тим Веселин Великов замени Ндуйе Мойеци с Мирослав Будинов. В 53-ата минута Юлиян Ненов от символичните домакини се контузи и напусна терена, като на негово място в игра влезе Бранимир Костадинов.

Само в рамките на две минути Берое решиха мача в своя полза. В 57-ата минута съдията показа директен червен картон на футболиста на Дунав - Михаил Милчев, който според рефера повали откъсващия се сам срещу Луков - Жуниор Мапуку.

Антон Карачанаков изпълни фаула, прехвърли стената и отбеляза за 0:2. Третият гол за Берое падна в 60-ата минута. Карлос Охене изведе Жуниор Мапуку, който не сгреши с удара си и вкара за 0:3.

В 79-ата минута Мапуку изведе Виле Салмикиви, който остана сам срещу Мартин Луков и направи резултата 0:4.

Дунав (Русе) - Берое (Стара Загора) - (0:4)
0:1 Антон Карачанаков (3)
0:2 Антон Карачанаков (59)
0:3 Жуниор Мапуку (60)
0:4 Виле Салмикиви (79)

стадион: "Лудогорец Арена" в Разград
главен съдия: Никола Попов