Ботев Пловдив спечели с минималното 1:0 визитата си на Локомотив (ГО) в 20-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение в мача бе дело за дебютантът с екипа на „жълто-черните” бразилецът Фернандо Виана.

След успеха Ботев измества Берое от седмото място и е само на точка от шестия Дунав. Локомотив остава на 12-а позиция с 18 точки.

Лек превес във владеенето на топката имаха домакините през първите минути на двубоя, но без да застрашат вратата на „канарчетата”.

В 9-ата минута обаче при атака отдясно Ботев излезе напред в резултата. Неделев пусна към Косоко, той задържа между двама и опита да преодолее и вратаря, но топката бе отклонена към Виана, който при дебюта си с фланелката на пловдивчани откри головата си сметка.

Попадението донесе импулс в играта на гостите, които в 18-ата минута бяха близо до нов гол, но след заучено положение Генев от няколко метра не успя да насочи с глава топката в мрежата.

Защитата на Локомотив допускаще доста грешки през първите 45 минути, а в средата на полувремето Виана не успя да се възползва от така и стреля встрани от вратата.

Най-чистото положение за домакините се откри в 39-ата, когато след центриране от фаул Муса засече с глава, но Чворович се намеси класно и с една ръка отклони в напречната греда и опази мрежата си суха.

Тодор Неделев отправи опасен удар от фаул след почивката, но късметът покри домакините и топката срещна страничната греда.

Локомотив опитваше да затрудни отбраната на гостите с центрирания, които обаче не доведоха до нищо сериозно в предни позиции за „железничарите”.

Ботев показа стабилна игра в отбрана в последните минути, в които домакините направиха вяли опити да върнат равенството в мача и да спечелят поне точка от срещата.

„Канарчетата” задържаха аванса си до последния съдийски сигнал и вече записаха втора поредна победа, докато Локомотив нямат успех в пет поредни срещи.

ЛОКОМОТИВ (ГО) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1

0:1 Фернандо Виана (9)

Локомотив (ГО): 91. Николай Банков, 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански, 15. Жан Амброуз, 38. Аристоте Фудну, 24. Юлис Ндонг, 27. Игор Джоман, 28. Мохамед Бен Отман, 75. Мехди Фенуш, 14. Рахави Кифуети, 9. Софиен Муса

Ботев (Пд): 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 4. Виктор Генев, 24. Лазар Марин, 17. Лъчезар Балтанов, 10. Серкан Юсеин, 8. Тодор Неделев, 39. Антонио Вутов, 20. Омар Косоко, 9. Фернандо Виана

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=a81826d03e" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>