Локомотив Пловдив постигна драматична победа с 1:0 при гостуването си на Верея на старта на пролетния дял на Първа лига.

Успехът за гостите донесе Парвиз Умарбаев в 92-ата минута. По този начин "смърфовете" изместиха Черно море от 4-то място – 33 срещу 32 точки, докато старозагорци са на 9-та позиция с 23 т.

През първото полувреме Иван Караджов изби изстрел на Дани Кики в гредата, а след почивката гол на ветерана Елиаш беше правилно отменено заради засада.

Гостите от Пловдив първи опитаха да открият резултата още в 9-ата минута. Дани Кики стреля неточно от пряк свободен удар.

След това само в разстояние на няколко минути Педро Еуженио и Георги Андонов пропиляха добри възможности за Верея.

В 29-ата минута страхотна намеса на Ел Харуби отново запази вратата на Локо.

Четири минути преди края на полувремето пловдивчани отговориха с удар в гредата на Дани Кики. Вратарят на Верея Иван Караджов закачи леко топката, с което спря сигурен гол.

След подновяването на играта домакините имаха инициативата. Георги Андонов от добра позиция стреля над вратата.

В 62-ата минута Елиаш прати топката в мрежата на Ел Харуби, но попадението бе отменено поради засада.

Шест минути преди края на срещата резервата за Верея Валери Домувчийски от добра позиция стреля в тялото на защитник. Юношата на Левски можеше да комбинира с Еуженио, който бе оставен непокрит.

Във втората минута от добавеното време на срещата Парвиз Умарбаев с глава донесе успеха за Локомотив Пловдив.

Верея - Локомотив Пловдив 0:1 (0:0)

Голмайстор: 0:1 Парвиз Умарбаев (90+2)

Верея: Иван Караджов, Здравко Илиев, Владимир Зафиров, Костадин Слаев, Педро Еуженио (Емре Емин), Илиян Йорданов (Селим Керкар), Георги Андонов, Янислав Иванов (Валери Домувчийски), Елиаш, Георги Ангелов, Бен Джемиа

Локомотив Пловдив: Ел Харуби, Пламен Крумов, Димитър Везалов, Павел Виданов, Иван Горанов, Стефан Йевтовски (Димитър Велковски), Ванчо Траянов, Дани Кики (Парвиз Умарбаев), Мартин Камбуров, Димо Бакалов, Веселин Марчев (Дино Мартинович)

Стадион: "Трейс Арена"
Главен съдия: Драгомир Драганов
Жълти картони: Георги Ангелов (Верея), Пламен Крумов, Павел Виданов, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Мартин Камбуров (Локомотив Пловдив)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=60ccd269dc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>