Локомотив Пловдив и Нефтохимик завършиха 0:0 в оспорван двубой от 21-ия кръг на Първа лига. Преди мача звездата на домакините Мартин Камбуров получи поредното си признание. На него му бе връчена фототапет с гола му от задна ножица срещу Ботев, както и картина като уважение за големия му принос успехите на отбора.

Гостите първи създадоха положение за гол, след като в седмата минута Георги Вълчев намери на удобна позиция Венцислав Христов, който стреля, но неточно. Три минути по-късно Ангел Грънчов пресече подаване на Димо Бакалов в наказателното поле на своя тим е предотврати опасността. В 20-ата минута Йордан Йорданов от състава на гостите в опита си да избие топката с глава за малко не си вкара автогол. Две минути по-късно Венцислав Христов стреля от фаул, а топката срещна главата на Дани Кики, който падна на земята. След като получи лекарска помощ, футболистът на домакините продължи мача.

После Христов получи травма и ба заменен от Емануил Манев. Десетина минути преди паузата Ангел Грънчов стреля, но Ел Харуби хвана топката без проблеми.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. В 50-ата минута Пауло Серджо проби отдясно, подаде на Шоко, който намери Мартин Камбуров, но топката излезе в аут след удара му. Две минути по-късно Александър Тунчев на два пъти стреля опасно с глава. При ответната атака на гостите Емануил Манев стреля, Ел Харуби изби топката, последва удар с глава на Георги Вълчев, но вратарят на домакините хвана топката.

Десетина минути след пчивката минута Галин Иванов стреля от пряк свободен удар, Ел Харуби изби топката, последва втори шут на Николай Дюлгеров над вратата. В 59-ата минута продължителна атака на домакините завърши с удар на Мартин Камбуров, но Янко Георгиев хвана топката.

Не след дълго Дани Кики стреля, но прати топката в аут. Шест минути по-късно Галин Иванов центрира от пряк свободен удар, но защитниците на домакините избиха топката. В 80-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като защитникът им Иван Горанов получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

В 90-ата минута вратарят на гостите Янко Георгиев изби топката след центриране от фаул, последва разбъркване и той изчисти коженото кълбо за втори път.

Локомотив Пловдив - Нефтохимик 0:0

Локомотив: Ясеин Ел Харуби, Шоко, Александър Тунчев, Димитър Везалов, Иван Горанов, Димитър Велковски, Стефан Йефтовски (46- Парвиз Умарбаев), Димо Бакалов (74- Дино Мартинович), Дани Кики, Веселин Марчев (46- Паоло Серджо), Мартин Камбуров.

Нефтохимик: Янко Георгиев, Виктор Хомей, Ангел Грънчов, Ранди Оноуха, Яни Пехливанов, Николай Дюлгеров, Галин Иванов (86-Живко Петков), Георги Вълчев, Владислав Романов (79- Иван Вълчанов), Венцислав Христов (28- Емануил Манев)