Монтана загуби и от Дунав в Ловеч и все още е без победа таи пролет в домакинските си двубои. Русенци заслужено спечелиха трите точки в мача от 23-ия кръг на Първа лига с голове на Мирослав Будинов от дузпа и Ндуйе Муйеци през второто полувреме, а за домакините точен бе Стивън Петков.

Футболистите на Дунав бяха по-активни през първото полувреме и създадоха няколко опасни положения пред вратата на Монтана. На два пъти Будинов отправи удари към Корин Брокс. Вратарят на Монтана спаси опасен шут на Диян Димов. В 21-та минута Васил Шопов изведе Бирсент Карагерен между двама бранители на домакините, той преодоля вратаря Брокс, но си поведе силно топката и не успя да я насочи към опразнената врата.

Десет минути по-късно Шопов отново изведе Карагерен зад гърба на отбраната, но този път вратарят на Монтана го изпревари. В 40-та минута русенци пропиляха най-чистото си положение за първото полувреме. Бранимир Костадинов намери непокрития в наказатилното поле Мирослав Будинов, който стреля от движение, но Брокс отново спаси. През второто полувреме футболистите на Монтана изнесоха играта си в по-предни позиции и вече атакуваха по-опасно.

В 53-та минута домакините имаха претенции за дузпа, заради игра с ръка на Хубчев в наказателното поле, но реферът Алексов остана безмълвен. В 58-та минута влезлият като резерва Стивън Петков бе изведен от Бамба, напредна на скорост отдясно и с диагонален удар от малък ъгъл изпрати топката в мрежата на Антонов за 1:0.

В 64-та минута гостите можеха да изравнят. След разбъркване в наказателното поле Карагерен стреля, Брокс изби, а след това Ндуйе Мойеци от два метра не успя да уцели вратата. В 66-та минута Бамба повали Мирослав Будинов в наказателното поле на Монтана, и съдията отсъди дузпа. Будинов беше точен за 1:1. В 72-та минута гостите стигнаха до пълен обрат. Юлиян Ненов центрира в наказателното поле, Ндуйе Муйеци овладя топката, завъртя се и я изпрати във вратата на Брокс за 1:2.В последните минути домакините упражниха натиск, но той не доведе до успех.

Монтана - Дунав 1:2

Голмайстори: 1:0 Стивън Петков 58, 1:1 Мирослав Будинов 66 дузпа, 1:2 Ндуйе Муйеци 73

Монтана: Корин Брокс, Костадин Дяков /46 Джордже Ивеля/, Диарасуба Бамба, Марко Яколич, Бирахими Сар, Даниел Гаджев, Блажо Игуманович, Сергей Георгиев, Андреас Васев /55 Стивън Петков/, Даниел Генов, Петър Атанасов /76 Атанас Илиев/

Дунав: Станислав Антонов, Михаил Милчев, Олексей Ларин, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аяс /62 Ндуйе Муйеци/, Бирсент Карагерен, Васил Шопов /78 Искандар Джалилов/, Бранимир Костадинов /60 Юлиян Ненов/,