Локомотив (Пд) победи с 2:1 Локомотив (ГО) в мач от 23-ия кръг на Първа лига. Герой за домакините стана новият им футболист Дино Мартинович. Словенецът вкара двата гола за успеха на отбора си. Това бяха първите му попадения с "черно-белия" екип. Помощник-треньорът на "смърфовете" Христо Колев водеше тима от пейката в отсъствието на наказания наставник Едуард Ераносян. Преди двубоя беше изпълнен химна на България по случай Националния празник на страната - 3 март. След това с минута мълчание присъстващите на стадиона почетоха паметта на починалия привърженик на "черно-белите" Стоян Гугуманов.

Домакините започнаха по-напористи о в 5-ата минута Мартин Камбуров стреля, но Николай Банков изби топката. Две минути по-късно "смъфовете" поведоха в резултата. Иван Горанов центрира и Дино Мартинович се разписа с глава за 1:0. Това бе първия му гол с екипа на Локомотив (Пд). При ответната атака на гостите Меди Фенущ излезе сам срещу Ясеин Ел Харуби, но вратарят на домакините парира удара му. Домакините продължиха да доминират и в 18-ата минута Парвиз Умарбаев излезе на удобна позиция, но стреля неточно.

Три минути по-късно съотборникът му Димитър Везалов получи травма. Наложи се бранителят на пловдивчани да напусне терена. В 27-ото мнута Софиан Муса изскочи срещу Ел Харуби, опита се да го преодолее, но стражът на домакините изби коженото кълбо. Футболистът на гостите падна в наказателното поле и поиска дузпа, но съдията Станислав Тодоров прецени, че няма повод да отсъди най-тежкото наказание.

После Николай Банков парира удар на Дани Кики. Мартин Камбуров можеше да отбележи гол в 34-ата минута, когато излезе в наказателното поле на съперника, стреля, но Николай Банков изби коженото кълбо. Две минути по-късно след центриране от ъглов удар Софиан Муса от гостите засече топката с глава, но тя се удари в напречната греда и не влезе във вратата на домакините. Секунди преди почивката горнооряховци изравниха.Мохамед Бен Отман центрира отляво и прати топката на главата на съотборника Софиан Мусаси и той прониза Ел Харуби за 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. В 47-ата минута Дино Мартинович излезе сам срещу Николай Банков, но стреля в тялото му. Рихави Кифуети стреля силно в 51-ата минута, но Ел Харуби отби. В 68-ата минута след центриране от ъглов удар Софиан Муса от удобна позиция прати коженото кълбо в аут. Минута по-късно Павзир Умарбаев стреля от удобна позиция, но неточно. В 74-ата минута влезлият на смяна Гийерме Шоко нахлу в наказателното поле на гостите, намери Дино Мартинович и словенецът с точен удар покачи на 2:1. Мартин Камбуров беше близо до третия гол за своя тим в 88-ата минута, но бе изпреварен от вратаря на гостите Николай Банков. Минута по-късно Владислав Узунов стреля неточно и резултатът остана непроменен.

Секунди преди края на двубоя Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар, топката се отклони от стената и стигна до Дино Мартинович. Словенецът стреля на празна врата, а от голлинията Гийерме Шоко отбеляза за 3:1. Съдията Станислав Тодоров отмени гола заради засада.

Локомотив (Пд)- Локомотив (ГО) 2:1 (1:1)

1:0 Дино Мартинович (7), 1:1 Софиан Муса (45+1), 2:1 Дино Мартинович (74)

Локомотив (Пд): Ясеин Ел Харуби, Иван Горанов, Димитър Везалов, Пламен Крумов, Павел Виданов, Стефан Йефтовски (85- Мигел Луке), Ванчо Траянов, Дани Кики (76- Димитър Велковски), Дино Мартинович, Парвиз Умарбаев (70- Гийерме Шоко), Мартин Камбуров.

Локомотив (ГО) Николай Банков, Венцислав Керчев, Мартин Кавдански, Атанас Фиданин, Игор Джоман, Рихави Кифуети, Мохамед бен Отман (75- Любомир Генчев), Юлис Ндонг, Меди Фенуш (57- Владислав Узунов), Софиан Муса, Милен Желев.