Нефтохимик постигна първата си победа като гост през сезона, след като разби Славия с 3:0 на Националния стадион "Васил Левски" в София. Това стана в среща от 23-ия кръг на Първа лига.

И трите попадения бяха дело на бивши слависти - Иван Вълчанов, Николай Дюлгеров и Галин Иванов, като попаденията паднаха съответно в 17-ата, 57-ата и 85-ата минути.

Срещата започна с възможност за Славия. Сердер Сердеров стреля и прати топката в ръцете на вратаря, но беше в засада.

В 5-ата минута Иван Вълчанов се опита да намери Галин Иванов пред вратата, но защитата изби топката.

Веднага след това Славия се върна отново в нападение. Абуд Омра центрира, но стражът Янко Георгиев побърза да изчисти.

До 15-ата минута двата отбора се затрудняваха да стигнат до противниковата врата.

В 17-ата минута обаче Нефтохимик поведе. Галин Иванов би пряк свободен удар, но топката рикошира в стената, Иван Вълчанов обаче се включи с добавка и се разписа за 1:0.

В 24-ата минута имаше възможност за Славия, но ударът с глава на Калоян Кръстев бе неточен.

Четири минути по-късно домакините имаха шанс да изравнят, но топката попадна в ръцете на Янко Георгиев. Иван Минчев изпълни пряк свободен удар, а при изпълнението му Калоян Кръстев падна на земята след съприкосновение с Йордан Йорданов, а Славия имаше претенции за дузпа. Реферът обаче не ги уважи.

В 40-ата минута Николай Дюлгеров стреля отдалеч, но бе крайно неточен и прати топката вляво на вратата.

Малко след това Георги Вълчев контраатакува и шутира сам, но Стергиакис блесна с чудесна намеса. След това негов съотборник се опита да направи добавка, но прати топката над вратата.

Играта през първото полувреме често беше накъсвана заради намеса от страна на медиците. Играчите на двата отбора играеха по-грубо от необходимото.

В 47-ата минута Калоян Кръстев се разписа за Славия, но реферът не зачете попадението заради засада.

Четири минути по-късно Иван Минчев стреля от далечна дистанция и шутира с левия крак към вратата на Янко Георгиев, но бе неточен.

В 57-ата минута дойде и второто попадение за „Нафтата“. Николай Дюлгеров този път успя с удара от далчена дистанция. Той шутира извън наказателното поле и не остави шанс на Антониос Сертгиакис.

Ангел Грънчов получи жълт картон, който е неговият пети от началото на сезона и той ще пропусне следващата среща на Нефтохимик.

В 63-ата минута Иван Вълчанов стреля, но далеч от целта.

Десет минути по-късно се откри отлична възможност пред Ивайло Димитров, който проби отдясно и стреля, но уцели гредата. Последва разбъркване пред вратата, но топката бе изчистена.

Нефтохимик направи резултата класически в 85-ата минута. Галин Иванов се разписа след продължителна размяна на пасове между него, Владислав Романов и Емануил Манев.

СЛАВИЯ - НЕФТОХИМИК 0:3
0:1 Иван Вълчанов (17)
0:2 Николай Дюлгеров (57)
0:3 Галин Иванов (85)

Славия: 32. Антониос Стергиакис, 18. Данил Майков, 4. Андреа Христов, 15. Петко Христов, 66. Омар Абуд, 10. Янис Карабельов, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 14. Ивайло Димитров, 9. Сердер Сердеров, 19. Калоян Кръстев

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 71. Илия Миланов, 25. Ангел Грънчов, 20. Яни Пехливанов, 17. Ранди Онуоха, 13. Йордан Йорданов, 8. Николай Дюлгеров, 6. Георги Вълев, 10. Галин Иванов, 7. Иван Вълчанов, 11. Владислав Романов

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=61a29a6c92" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>