Дунав и Локомотив (Пд) не успяха да се победят в първия двубой от 24-ия кръг на Първа лига, завършвайки 1:1 на „Лудогорец Арена”.

Русенският тим, който бе символичен домакин в двубоя, проведе едно отлично първо полувреме, в което създаде няколко добри положения, а Васил Шопов откри резултата в 34-ата, след асистенция на Карагарен.

В 55-ата Ларкин спря голова атака на „железничарите” фаулирайки Бакалов в близост до пеналта и получи директен червен картон. В последния четвърт час Локомотив вдигна оборотите и в 84-ата Мартинович изравни.

Първата част мина под диктовката на Дунав, като „драконите” закономерно отбелязаха малко преди почивката, а гостите можеха само да бъдат доволни, че не започнаха второто полувреме с по-голям пасив.

Дунав наложи преса още в първите минути на двубоя, а в 6-ата минута един от най-активните футболисти на домакините Карагарен показа техника до тъч линията и центрира отдясно, а Костадинов от чиста позиция не успя да насочи топката във вратата.

Няколко минути по-късно Михаил Милчев пък не успя да се възползва от неориентирана игра на отбраната на Локомотив и стреля силно, но неточно.

В 21-ата Ел Харуби направи блестяща изява и опази мрежата си суха. Христофор Хубчев  получи отляво и бързо центрира в пеналта, където Костадинов засече на скорост, но вратарят на „железничарите” показа невероятен рефлекс и успя с една ръка да извади в корнер.

Будинов в 31-ата не успя да се възползва от леко върната топка и от малък ъгъл би неточно, но три минути по-късно логичното се случи и домакините поведоха.

Васил Шопов организира скоростна контраатака и пусна към Карагарен надясно, след което бившият футболист на Локомотив върна подаването към нападателя, който бързо стреля, кълбото се отклони в бранител и това бе достатъчно Дунав да поведе.

Карагарен в 41-ата премина като на шега през отбраната на Локомотив и след двойно с Шопов пробва силен удар по земя, но мерникът му изневери.

В края на полувремето Локомотив също имаше шанс да стигне до попадение, но удар на Умарбаев бе избит от бранител.

В 55-ата минута влезлият на почивката Димо Бакалов получи извеждащо подаване, но Ларин го спъна в дъгата на пеналта, за което футболистът на Дунав получи директен червен картон. При последвалото изпълнение на фаула капитанът Камбуров стреля над вратата.

Последваха минути на натиск на Локомотив, но хаосът в редиците на пловдивчани пречеше да се създаде реална опасност за Антонов.

В 84-ата минута все пак „железничарите” пробиха защитния вал на русенци. Великовски отправи топовен изстрел от дистанция, топката се отби в гредата, а Дино Мартинович направи точна добавка за 1:1.

Попадението даде импулс на „черно-белите”, които обаче не успяха да стигнат до пълен обрат и срещата завърши при резултат 1:1.

ДУНАВ - ЛОКОМОТИВ (ПД) 1:1
1:0 Васил Шопов (34)

1:1 Дино Мартинович (84)

Стартови състави:

Дунав: 86. Станислав Антонов, 22. Михаил Милчев, 4. Петър Патев, 21. Олексей Ларин, 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов, 6. Самир Аясс, 77. Бранимир Костадинов, 10. Васил Шопов, 7. Бирсент Карагерен, 9. Мирослав Будинов
Ст. треньор: Веселин Великов

Локомотив: 16. Ел Харуби, 71. Пламен Крумов, 5. Павел Виданов, 15. Димитър Везалов, 90. Шоко, 4. Стефан Йевтовски, 19. Димитър Велковски, 77. Дино Мартинович, 39. Первиз Умарбаев, 10. Веселин Марчев, 11. Мартин Камбуров

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=f1e8141b8a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>