Нефтохимик победи Верея в последния мач от 24-ия кръг на Първа професионална лига.

Двубоят, който се проведе на стадион „Лазур”, завърши при резултат 1:0.

Това бе втори пореден успех за „шейховете”. В миналия кръг те победиха Славия с 3:0.

С тази победа бургазлии изпревариха именно „белите” в класирането и вече имат 26 точки на 11-ото място. Верея е десети с 27.

Първото полувреме предложи здрава битка и малко опасности пред двете врати. Домакините бяха най-близо до гола в 15-ата минута. Тогава вратарят Пламен Колев допусна грешка при изнасянето на топката, Владислав Романов овладя и нахлу в наказателното поле, след което подаде към непокрития Галин Иванов. Той стреля от движение, но мерникът му изневери – топката на сантиметри покрай дясната греда.

Възможността за Верея да поведе в резултата дойде в 26-ата минута. Георги Андонов стреля от пряк свободен. Топката бе заложена малко пред наказателното поле. Опитният футболист изпълни технично, прехвърли стената, но Янко Георгиев улови без проблеми. Това бе и единственият точен удар за първата част.

Малко след това гостите от Стара Загора проведоха добра атака. Педро Еуженио напредна по дясното крило, навлезе в пеналта и подаде към Валери Домовчийски. Нападателят овладя и стреля, но след рикошет в тялото на Виктор Хомей топката излезе в ъглов.

През второто полувреме нещата на терена не се промениха. Нефтохимик започна да владее една идея повече топката, но трудно организираше атаките си. В 58-ата минута Иван Вълчанов можеше да се разпише след добра индивидуално проява. Той напредна в половината на гостите и отправи силен удар по земя, но за негово нещастие топката профуча покрай вратата.

След десетина минути Валери Домовчийски можеше да нанесе тежък удар на домакините. Янко Георгиев изпусна елементарно топката в наказателното си поле, нападателя я овладя и стреля към опразнената врата. Той можеше и да се разпише без проблеми, но бе притиснат от Пехливанов и благодарение на това топката се отби от напречната греда.

Усилията на Нефтохимик дадоха резултат в 72-ата минута. Тогава бургазлии хванаха неподготвени гостите в защита. Галин Иванов изведе Георги Вълчев в наказателното поле от тъч, вратарят Колев се спусна към топката, но играчът на Нафтата стигна първи до нея и технично я прокара покрай стража. Отборът на Христо Янев се разписа с първия си точен удар.

До края на мача двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо Георги Андонов засече с глава центриране от пряк свободен, но прати покрай вратата. Влезлият от пейката Живко Петков също можеше да се разпише с глава, но при неговия удар Колев се намеси стабилно.

Нефтохимик - Верея 1:0
1:0 Вълчев 72'

Нефтохимик: 1. Георгиев (к), 26. Хомей, 3. Хашев, 20. Пехливанов, 17. Онуоха, 13. Йорданов, 8. Дюлгеров, 6. Вълчев (15. Петков 83'), 7. Вълчанов (22. Манев 69'), 10. Иванов (32. Божинов 90'), 11. Романов
Старши треньор: Христо Янев

Верея: 1. Колев, 21. Илиев, 4. Бандаловски, 6. Хасани, 15. Слаев, 25. Ангелов (8. Балде 46'), 3. Зафиров (11. Йорданов 80'), 14. Андонов (к), 77. Еуженио, 17. Домовчийски, 18. Иванов (26. Керкар 57')
Старши треньор: Александър Томаш

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=ca6794e8ef" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>