Берое победи Монтана с 3:0 в среща от 25-ия кръг на Първа професионална лига. В герой за гостите от Стара Загора се превърна Борислав Цонев, който вкара две попадения, а Жуниор Мапуку добави един гол.

Двата отбора изиграха слабо първо първо полувреме на градския стадион в Ловеч. През втората част Берое вдигна оборотите и стигна до успеха. В 53-ата минута Борислав Цонев стреля с глава, но Корин Брокс спаси, а при добавката юношата на Левски откри резултата.

Цонев вкара изключително красив втори гол в 71-ата минута, след като с удар от въздуха прати топката в мрежата на Монтана. Малко след това Корин Брокс прояви отличен рефлекс след удар на Жуниор Мапуку. Петър Атанасов можеше да върне Монтана в мача, но пропусна.

Четири минути преди края на мача Жуниор Мапуку бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и направи 3:0 за Берое. С този успех футболистите на Ферарио Спасов събраха актив от 32 точки и заемат осмата позиция, а Монтана е последен с едва 12.

Монтана - Берое 0:3

0:1 Борислав Цонев 53
0:2 Борислав Цонев 71
0:3 Жуниор Мапуку 86

Монтана: Корин Брокс, Сантяго Вияфане (70-Атанас Илиев), Иван Михов, Диарасуба Бамба (30-Марко Яколич), Андреас Васев, Бирахим Сар, Даниел Гаджев (46-Антони Иванов), Костадин Дяков, Даниел Генов, Сергей Георгиев, Петър Атанасов

Берое: Душан Перниш, Веселин Пенев, Пламен Тенев, Иво Иванов, Венцислав Василев, Георги Божилов (46-Виле Салмикиви), Мартин Райнов, Кохей Като, Борислав Цонев (84-Матеас Делич), Антон Карачанаков (65-Атанас Зехиров), Жуниор Мапуку