Верея победи Пирин с 2:0 в среща от 25-ия кръг на Първа професионална лига. Попаденията за старозагорци отбелязаха Валери Домувчийски в 36-ата минута и Педро Еуженио в 74-ата минута.

Пирин започна уверено срещата и можеше да открие резултата още в 6-ата минута. Иван Бандаловски върна към вратаря Пламен Колев, а той без малко щеше да си вкара автогол, но успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Румен Сандев получи отличен шанс, който пропиля.

Верея отговори с добра атака започната от Педро Еуженио, който намери Валери Домувчийски в чиста позиция, но Благой Макенджиев спаси.

Все пак в 36-ата минута Домувчийски откри резултата след добра работа на Иван Бандаловски и Педро Еуженио. Юношата на Левски бе оставен непокрит и от няколко метра прати топката в мрежата на Пирин.

През второто полувреме домакините от Верея тотално надиграха своя противник. След пропуски Еуженио и Керкар се стигна до втори гол. В 74-ата минута Педро Еуженио простреля Макенджиев от близко разстояние.

В заключителните минути и двата отбора не направиха нищо, за да променят резултата.

С този успех футболистите на Александър Томаш събраха актив от 30 точки и заемат десетата позиция, а Пирин е девети с 31.

Верея - Пирин 2:0 (1:0)

Голмайстори: 1:0 Валери Домувчийски 36, 2:0 Педро Еуженио 74

Верея: Пламен Колев, Здравко Илиев, Владимир Зафиров, Иван Бандаловски, Венцислав Бенгюзов (68-Георги Андонов), Самуел Инкоом, Селим Керкар, Елиаш, Педро Еуженио (89-Мирослав Енчев), Осман Балде, Валери Домовчийски (86-Янислав Иванов)

Пирин: Благой Макенджиев, Юлиан Попев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Александър Башлиев, Орлин Старокин, Антон Костадинов, Димитър Благов, Рос Дженкинс (58-Иван Цветков), Тони Тасев, Станислав Костов

Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Здравко Илиев, Самуел Инкоом, Иван Бандаловски, Елиаш (Верея)
Стадион: "Трейс Арена"