Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Монтана във втория мач от програмата на 26-ия кръг на Първа професионална лига.

Домакините бяха по-добрият отбор в мача и направиха някои фрапантни пропуски, които ги лишиха от много по-убедителна победа.

Головете за пловдивчани отбелязаха Тодор Неделев от дузпа и Фернандо Виана осем минути преди края.

Така Ботев събра 35 точки и си върна седмото място, което бе изгубил за кратко след успеха на Пирин срещу Нефтохимик в по-ранния мач. Монтана пък вече са четири мача без спечелена точка и остават с 12 пункта.

Още от първата минута Ботев показа, че е по-добрият отбор и до 7-та минута вече можеше да води поне с три гола. След 20-та минута Тодор Неделев на два пъти опита да отбележи ефектно в далечния ъгъл, но и двата пъти топката излетя встрани.

В 27-та минува Бризола проби към наказателното поле и за Васев не остана нищо друго освен да го повали в пеналта. Минута по-късно Тодор Неделев бе точен от бялата точка за 1:0.

Последният по-интересен момент за полувремето дойде в 36-та минута, когато Бризола бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му мина покрай вратата.

След почивката Ботев веднага създаде страхотна възможност да удвои аванса си, но Миид спаси ефектно удар на Косоко. В 65-та минута пък Бризола разтресе дясната греда на Монтана с удар от 20-тина метра. Четири минути по-късно той отново можеше да отбележи, но след като бе намерен сам срещу вратаря на метър от голлинията, той прати удар право в стража на гостите.

В 82-та минута обаче виана най-накрая отбеляза, след като Вутов показа добра техника и го намери малко след дъгата. Бразилецът успя да обработи добре топката и с точен удар в далечния ъгъл оформи крайния резултат.

В 90-та минута пък влезлият като резерва за Монтана Саер Сене не успя да оползотвори перфектно центриране отдясно и сам срещу Георгиев изпрати топката встрани.

Ботев (Пловдив) - Монтана 2:0
1:0 Неделев 28' (д)
2:0 Виана 82'

Ботев: 22. Георгиев, 2. Панов, 18. Терзиев, 4. Генев, 24. Марин, 10. Юсеин (26. Апостолов 78'), 17. Балтанов (к), 7. Бризола, 8. Неделев, 39. Вутов, 20. Косоко (9. Виана 62')
Старши треньор: Николай Киров

Монтана: 12. Брокс, 24. Вияфане, 3. Михов (к), 19. Чапаев, 5. Сар, 17. Игуманович, 21. Гаджев, 26. Ивеля (22. Георгиев 68'), 10. Атанасов, 9. Илиев, 11. Васев
Старши треньор: Атанас Джамбазки

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=d8491e9a7c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>