Нефтохимик 1962 и Берое (Стара Загора) завършиха наравно 0:0 в първа среща от 29-ия кръг в Първа лига. Двубоят на стадион "Лазур" в Бургас се игра без публика заради наказание на домакините. Още в шестата минута Венцислав Христов стреля опасно, но след диагоналния му удар вратарят на гостуващия тим Душан Перниш отклони топката в корнер.

В 18-ата минута Жуниор Мапуку задържа между двама бранители и подаде за Матеас Делич, но стражът Янко Георгиев излезе светкавично и блокира удара на нападателя. Минута преди края на първата част Мариян Огнянов центрира за Христов, който би с глава към десния ъгъл, но Перниш хвана кълбото.

През втората част играта беше доста по-скучна, като в 65-ата минута Атанас Зехиров шутира към вратата на домакините, а стражът Георгиев хвана топката. Четвърт час преди края Галин Иванов беше изведен отдясно, навлезе в наказателното поле и центрира остро, но нямаше кой за засече топката във вратата на Берое.

В 87-ата минута резервата Любомир Божинов получи шанс да изпълни фаул близо до границата на наказателното поле на гостите, но ударът му над стената излезе в аут. Берое остана на второто място в група "Б" на втората осмица, докато бургазлии са на третата позиция до момента.

Разликата между двата отбора е девет точки. Равенството край морето гарантира участието на Пирин Благоевград в Първа лига и през следващия сезон.

Нефтохимик - Берое 0:0

Нефтохимик: Янко Георгиев, Серджо Хомей, Илия Миланов, Ангел Грънчов, Ранди Онуоха, Яни Пехливанов (68-Любомир Божинов), Мариян Огнянов (87-Живко Петков), Йордан Йорданов, Галин Иванов, Владислав Романов, Венцислав Христов (51-Костадин Хазуров)

Берое: Душан Перниш, Асен Георгиев, Веселин Пенев, Георги Динков, Пламен Тенев, Венцислав Василев, Карлос Охене (79-Ерик Почански), Кохей Като, Матеас Делич, Радослав Кирилов (61-Атанас Зехиров), Жуниор Мапуку 88-Виле Салмикиви)