Дунав загуби с 2:3 от Локомотив Пловдив при завръщането си на стадиона в Русе.

Това стана в среща от 30-ия кръг на Първа лига.

С попадението си за гостите пък, Мартин Камбуров изравни по отбелязани голове в елита клубната легенда Христо Бонев – по 185. Същевременно той записа и 221-я си шампионатен мач за пловдивчани, ставайки девети във вечната клубна ранглиста по участия, задминавайки Васил Анков  с 220.

Двубоят се превърна в истински празник за Русе. След близо 26 години, тимът от крайдунавския град отново изигра мач на този стадион в родния футболен елит. За последно това се случи на 1 юни 1991 г. В днешния двубой по трибуните на градския стадион имаше 11 хиляди зрители, които създадоха страхотна атмосфера.

Феновете на Локомотив пък се проявиха като истински джентълмени. Те опънаха в сектора си транспарант с надпис: „Почивай в мир, Челси”. Той бе в памет на починалия вчера Георги Георгиев – Челсито – емблематичен фен на градския съперник Ботев (Пд).

През първото полувреме имаше любопитна ситуация край тъчлинията. Войн Войнов не бе допуснат до резервната скамейка, след като фланелката му е със сходен цвят с тази на футболистите. Това принуди наставникът на Локомотив да сложи сигнален потник, след което бе допуснат да заеме мястото си.

Двубоят започна ударно за домакините, които откриха резултата още с първата си по-сериозна атака. В 6-ата минута Карагарен получи в наказателното поле и стреля по диагонала. Вратарят изби, но топката отиде у Бранимир Костадинов, който на празна врата не сгреши за 1:0.

Последваха две възможности за Дунав да удвои преднината си. В първата ситуация Пиргов с плонж пресече насочената към непокрит играч на домакините топка. Малко по-късно пък Будинов стреля от ъгъла на наказателното поле, но вратарят на гостите улови.

В 17-ата минута пък равенството бе бъзстановено. Йевтоски намери отлично в наказателното поле Веселин Марчев, който стреля по диагонала за 1:1.

Само 120 секунди по-късно „смърфовете” можеха да направят пълен обрат. Веселин Марчев получи пас Йевтоски, излъга вратаря, но не успя да прати топката в опразнената врата. Последва сериозно затишие и пред двете врати. Чак в 41-ата минута Карагарен стреля от дистанция, но топката бе отклонена в корнер. След неговото изпълнение пък Будинов засече с глава, но над вратата.

През второто полувреме интересните моменти пред двете врати бяха сведени до минимум, поне до заключителните минут. В началото на частта се създаде известно напрежение в наказателното, което приключи с лош удар на Димов.

В 57-ата минута пък Локомотив направи пълен обрат в резултата. Мартин Камбуров с шпагат отне топката в наказателното поле на домакините, след което с прецизен удар я прати в мрежата за 1:2. До края на мача домакините опитаха да упражнят натиск, целейки да стигнат поне до изравнително попадение.

Бранимир Костадинов за малко да отбележи втория си гол в мача в 78-ата минута. Той засече от въздуха изчистена топка, но на сантиметри до дясната греда. Гостите пък отговориха с опасен изстрел на Умарбаев, избит в корнер от Антонов. Отново той можеше да реши всичко в мача, но вратарят спаси удара му от упор.

В 86-ата минута Локомотив вкара трето попадение. Камбуров подаде към Марчев, който останал сам срещу вратаря вкара второто си попадение в мача и трето за гостите, като всичко изглеждаше решено. 60 секунди по-късно обаче, Дунав вкара за 2:3.  Хубчев центрира отляво и Бранимир Костадинов от метър пред голлинията засече с глава. За повече обаче домакините нямаха нито сили, нито време.

ДУНАВ - ЛОКО (ПЛОВДИВ) 2:3

1:0 Костадинов (6)
1:1 Марчев (17)
1:2 Камбуров (57)
1:3 Марчев (86)
2:3 Костадинов (87)

ДУНАВ: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Петър Патев, Олексей Ларин, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс, Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен (67- Юлиан Ненов), Васил Шопов (62- Ндуйе Мойеци), Мирослав Будинов

ЛОКО (ПЛОВДИВ): Илко Пиргов, Пламен Крумов, Кирил Котев, Павел Виданов, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Стефн Йевтоски (72- Димитър Везалов), Димо Бакалов (37- Парвизджон Умарбаев), Мартин Камбуров, Дани Кики (82- Дино Мартинович), Веселин Марчев

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=420f3b828c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>