Пирин победи с категоричното 3:0 Нефтохимик в среща от 30-ия кръг на Първа професионална лига. Гостите доминираха през цялата среща и напълно заслужено нанесоха четвърта загуба на бургазлии в последните шест мача. Два гола за успеха на „орлите“ отбеляза Даниел Младенов, а третото попадение добави Иван Цветков.

Така благоевградчани събраха 42 точки на първото място в своята група, а Нефтохимик остават трети с един пункт над последния Локомотив Горна Оряховица и в следващия кръг момчетата на Христо Янев ще се борят именно с железничарите за оставане в елита.

Първото полувреме бе доста скучно и освен падането на първия гол в мача, началните 45 минути не се запомниха с нищо особено. Именно в 26-та минута дойде откриването на резултата, след като Кощънра проби отдясно, навлезе в наказателното поле и успя да намери с успореден пас Даниел Младенов на метър пред вратата. Нападателят на „орлите“ нямаше проблем да отбележи и даде аванс на гостите.

На почивката Христо Янев направи две смени, променяйки облика на центъра на защитата си. Две минути след подновяването на играта Романов нацели дясната греда на Костов и това даде надежди на домакините, че могат да се върнат в мача.

В 49-та минута обаче отново Дани Младенов попари ентусиазма на Нефтохимик с втори гол. Нападателят направи хубава двойна комбинация с Цветков и останал сам срещу Янко Герогиев, успя да отбележи.

В 73-та минута Нефтохимик имаха шанс да намалят резултата, след като Костов изуспна топката при спасен удар на Хомей, но защитата в червено успя бързо да изчисти.

Гостите оформиха класическия резултат в продължението на мача, след като Иван Цветков бе намерен с дълъг пас по въздух от половината на Пирин и излязъл сам срещу вратаря не сгреши.

НЕФТОХИМИК - ПИРИН 0:3

0:1 Даниел Младенов (26)
0:2 Даниел Младенов (49)
0:3 Иван Цветков (90)

Стартови състави:

Нефтохимик (4-1-4-1): 1. Янко Георгиев, 26. Виктор Хомей, 71. Илия Миланов, 25. Ангел Грънчов, 19. Михаел Орачев, 13. Йордан Йорданов, 8. Николай Дюлгеров, 21. Мариян Огнянов, 10. Галин Иванов, 24. Костадин Хазуров, 11. Владислав Романов

Пирин (Благоевград) (4-2-3-1): 76. Красимир Костов, 21. Александър Башлиев, 14. Стилиян Николов, 3. Румен Сандев, 18. Юлиян Попев, 30. Тодор Траянов, 9. Рос Дженкинс, 15. Димитър Благов, 4. Кристиян Костърна, 11. Даниел Младенов, 8. Иван Цветков

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=b97219cbea" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>