Верея (Стара Загора) си осигури оставане в Първа професионална лига. В среща от 31-ия кръг новакът в елита победи с 3:1 у дома срещу Ботев (Пловдив) и заема първо място в група "А" на втората осмица с актив от 42 точки. Това е четвъртият пореден успех за старозагорци, които ще участват в плейофите за Лига Европа.

Пловдивчани изненадващо поведоха в резултата с гол на Серкан Юсеин в седмата минута. Тодор Неделев намери с далечен пас Юсеин, който пое топката сред защитниците на Верея и технично вкара за 1:0.

В 34-ата минута грешка при изнасянето на топката на Тодор Неделев позволи на Георги Андонов да напредне и с прецизен изстрел наказа родния си клуб, изравнявайки резултата.

В 68-ата минута, след груба колективна грешка в защитата на Ботев и разбъркване в наказателното поле, Васил Калоянов беше най-съобразителен и с шут отблизо вкара за 2:1.

Три минути преди края удар на Неделев срещна гредата, а в продължението Илиян Йорданов се разписа за крайното 3:1.

Верея (Стара Загора) - Ботев (Пловдив) 3:1

0:1 Серкан Юсеин 7
1:1 Георги Андонов 34
2:1 Васил Калоянов 68
3:1 Илиян Йорданов 90+2

Верея: Пламен Колев, Самуел Инкоом (53-Здравко Илиев), Владимир Зафиров, Селим Бен Джемия, Мирослав Енчев, Героги Ангелов, Венцислав Бенгюзов (78-Селим Керкар), Георги Андонов, Педро Еуженио, Илиян Йорданов, Васил Калоянов (69-Осман Балде)

Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Кристиан Димитров, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Яя Меледже, Крум Стоянов (60-Омар Косоко), Фелипе Бризола, Тодор Неделев (75-Лъчазар Балтанов), Фернандо Виана

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=69c561bb35" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>