Нефтохимик победи с 4:1 Локомотив (ГО) в среща от 32-ия кръг на Първа лига (група Б на втората осмица) и събра 38 точки. Така бургазлии ще завършат 3-и в потока си, тъй като поведоха с 4 пред днешния си противник и ще играят срещу последния от група А на вторите осем отбора - Монтана. Локомотив (ГО) ще се бори за елитния си статут със Славия.

Победата на Нефтохимик е напълно заслужена предвид поведението на двата отбора на терена днес. А гостите от Горна Оряховица продължават да нямат победа над шейховете на никакво ниво.

Нефтохимик започна привидно по-активно, като още до 10-ата минута на два пъти стреляха към вратата на локомотивци. Това направиха Иван Вълчанов и Хазуров. В 17-ата минута гостите имаха първа прилична ситуацият, но първо Бен Отман се строполи в наказателното поле и искаше дузпа, а след неуважените му претенции Ндонгала не успя да улучи вратата.

В 36-ата минута обаче домакините откриха резултата. Иван Вълчанов не остави шансове на вратаря Петър Денчев с удар от дъгата и направи 1:0. Защитникът Яни Пехливанов подхвана атаката, а преди удара на Вълчанов имаше поредица от нескопосани изяви и на двата отбора. Само след още три минути Галин Иванов можеше да затвърди преднината на Нефтохимик с нов гол, но ударът му от хубава позиция не беше точен.

Иванов се реваншира за пропуска си преди почивката и вкара за 2:0 две минути след подновяването на играта. Изненадващо атаката се разви бързо и завари неподготвена отбраната на гостите, а Галин Иванов от близо прати топката в мрежата.

Гостите опитаха да се върнат в мача след втория гол, но атаките им бяха доста неорганизирани и хаотични. В 55-ата минута десният бек Милен Желев опита далечен удар, спасен майсторски от вратаря Янко Георгиев. В 62-ата минута Георги Хашев игра с ръка в наказателното поле и съдията Тодоров отсъди дузпа, която беше реализирана от Атанас Фиданин- 2:1.

Това обаче не се отрази на поведението на двата отбора и в 69-ата минута Владислав Романов вкара своето първо попадение в мача. Костадин Хазуров подаде на Галин Иванов, който майсторски овладя от въздуха и с второто си доказване подаде на влизащия на скорост Романов. Крилото нямаше проблем по диагонала и прониза вратаря Денчев. Гостите можеха да оставят шансовете си живи 5 минути по-късно, но от малкото наказателно поле Софиян Муса не успя да преодолее вратаря Георгиев.

В добавеното време Владислав Романов вкара второто си попадение в мача и оформи крайното 4:1. Божинов и Галин Иванов направиха бърза атака с едно докосване и изведоха Романов сам пред вратаря, като изпревари Кавдански и добута топката в мрежата.

Нефтохимик - Локомотив (ГO) 4:1

Голмайстори: 1:0 Иван Вълчанов 36, 2:0 Галин Иванов 47, 2:1 Атанас Фиданин 62-дузпа, 3:1 Владислав Романов 69, 4:1 Владислав Романов 90+5

Нефтохимик: Янко Георгиев, Костадин Велков, Яни Пехливанов, Георги Хашев (90+1- Ангел Грънчов), Ранди Онуоха, Иван Вълчанов (85- Любомир Божинов), Йордан Йорданов, Николай Дюлгеров, Галин Иванов, Владислав Романов, Костадин Хазуров (80- Живко Петков)

Локомотив (ГО): Петър Денчев, Милен Желев, Мартин Кавдански, Жан Амброуз, Атанас Фиданин, Аристоте Ндонгала (78- Красен Трифонов), Мохамед Бен Отман, Карл Мандианга, Николай Христов (46- Софиян Муса), Рихави Кифуети, Игор Джоман

Стадион: "Лазур", 180 зрители
Съдия: Станислав Тодоров (Шумен)
Жълти картони: Яни Пехливанов, Георги Хашев (Нефтохимик), Игор Джоман, Мохамед Бен Отман, Мартин Кавдански (Локо ГО)