Ботев (Пловдив) победи с лекота с 3:1 Славия на базата си в Коматево в мач от 32-ия кръг на Първа лига.  Звездата на домакините Тодор Неделев остана резерва и влезе в игра през втората част, но и без него съотборниците му нямаха проблеми срещу "белите".

"Жълто-черните" поведоха още в деветата минута. Антонио Вутов подаде към съотборника си Филипе Бризола, който с точен удар откри резултата. При попадението вратарят на гостите Антониос Стергиакис се контузи и бе заменен принудително от Марио Кирев.

Току-що влязъл в игра и на Кирев се наложи да вади топката от вратата си. Това стана в 15-ата минута, когато Фернандо Виана се разписа за 2:0 с красив удар от 22 метра.  Солидната преднина в резултата поуспокои домакините и темпото в играта им спадна. В 31-ата минута Божидар Васев центрира от корнер, съотборникът му Янис Карабелов засече топката, но я прати в аут.

Три минути по-късно Омар Косоко от домакините от удобна позиция отправи слаб удар и не затрудни Марио Кирев.  В 39-ата минута вратарят на Славия допусна груба грешка, от това се възползва Фернандо Виана, който му отне топката. Последва пас към Косоко, който вкара за 3:0.

Второто полувреме започна отново по-активна игра на "канарчетата" и в 47-ата минута Вутов центрира успоредно към Виана, но бразилецът бе изпреварен от защитник на "белите" и пропусна да вкара втори гол.

Гостите се окопитиха в последната четвърт на двубоя. В 66-ата минута Божидар Васев подаде на Наско Милев, последва изстрел, но вратарят на домакините Георги Георгиев изби топката.  Четири минути по-късно "белите" намалиха резултата.

Божидар Васев центрира, Филипе Бризола не успя да избие коженото кълбо, което се удари в главата на Радослав Апостолов и влезе във вратата на пловдивчани, а с този автогол резултатът беше оформен за 3:1 за Ботев.

Ботев Пловдив - Славия - 3:1

Голмайстори: 1:0 Филипе Бризола 9, 2:0 Фернандо Виана 15, 3:0 Омар Косоко 39, 1:3 Радослав Апостолов (70-автогол)

Ботев: Георги Георгиев, Виктор Генев, Крум Стоянов, Радослав Апостолов, Лъчезар Балтанов, Филипе Бризола (87-Лазар Марин), Серкан Юсеин, Антонио Вутов (62-Тодор Неделев), Серкан Юсеин, Ферндандо Виана (80-Милко Георгиев) Омар Косоко

Славия: Антонис Стергиакис (12-Марио Кирев), Александър Бранеков, Георги Пашов, Данил Майков, Андреа Христов, Стефан Велев, Янис Карабельов (71-Владимир Семерджиев), Емил Мартинов, Божидар Васев, Наско Милев, Ивайло Димитров (61-Калоян Кръстев)

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5lrj9y" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5lrj9y_ht-botev-slavia-3-0_fun" target="_blank">HT Botev - Slavia 3-0</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/mohamed1021" target="_blank">mohamed1021</a></i>