Пирин и Верея не успяха да се победят в първи мач от полуфиналните плейофи, чрез които може да се стигне до участие в Лига Европа.

На стадион „Христо Ботев” в Благоевград, съперниците играха предпазливо, избягвайки да поемат каквито и да било рискове. През първото полувреме все пак имаше интересни моменти и пред двете врати.

През втората част обаче скуката откъм футболни моменти се настани на терена, макар да паднаха 2 гола за крайното 1:1.

Драмата бе пълна, тъй като гостите стигнаха до равенството в 3-ата минута на добавеното време. За сметка на чисто футболната част, нефутболната беше доста по-интересна. Малко преди края на мача, играчите на двата тима стигнаха до ръкопашни схватки.

Началните минути на двубоя преминаха в спокойно темпо. Двата тима разиграваха спокойно, внимавайки да не допуснат фатални грешки. В 7-ата минута, при първата сериозна опасност, Верея можеше да поведе.

Еуженио проби отдясно, нахлу в наказателното поле и стреля, но Макенджиев изби. Вратарят се намеси решително и при добавката на Андонов. Постепенно съперниците започнаха да допускат фрапантни грешки в защита.

Такава на Зафиров принуди Колев да излезе почти до центъра, за да избие пред краката на Станислав Костов. Футболист на Пирин пък изведе съперников футболист сам срещу вратаря, но Макенджиев спаси.

Отново той трябваше да показва класа и след далечна тупалка на Еуженио. В 16-ата минута Станислав Костов излезе очи в очи с Колев, но вратарят се оказа победите в този сблъсък.

От тук до края на полувремето, на терена преобладаваха по-твърди единоборства, като играта бе накъсана от доста фаулове. Илиян Йорданов пък получи травма в 25-ата минута и бе принудително заменен от Селим Керкар.

В 28-ата минута Костов стреля от непосредствена близост, но Колев с един крак успя да избие пред голлинията. Керкар пък от удобна позиция бе изключително неточен.

Втората част бе изключително скучна, макар да започна с фантастична възможност за Верея. Гостите можеха отбележат гол от съблекалнята – след само 10 секунди игра.

Еуженио се озова сам срещу вратаря и го прехвърли, но топката премина над напречната греда. До края на двубоя интересните моменти се брояха на пръстите на едната ръка.

Далечен и не много силен удар на Старокин бе изпуснат от Колев, който все пак успя да улови пред връхлитащия за добавка Иван Цветков. Малко по-късно се разиграха грозни сцени на стадион "Христо Ботев".

Феновете на домакините освиркаха бурно Самуел Инкоом, а освен това бутилка полетя към тъмнокожия футболист. Еуженио нанесе далечен удар, който обаче бе слаб и право в ръцете на Макенджиев.

Пламен Колев трябваше да излиза извън наказателното си поле, за да пресича опасно извеждащо подаване. Вратарят игра с ръка в ситуацията, за което обаче получи само жълт картон.

В 71-ата минута Пирин поведе с гол на неостаряващия Иван Цветков. Вуйчо Ваньо изпълни по уникален начин фаул, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0. В 83-ата минута двата отбора се сбиха. Наложи се треньорските щабове да влизат на терена, за да усмиряват възпитаниците си.

Всичко започва след груб фаул на Суда срещу Еуженио. Суда получи червен картон, а Еуженио – жълт. Вторият обаче направи чутовна глупост, реагирайки остро след получените санкции.

Това му коства втори жълт и съответно червен картон. В последната трета минута на даденото продължение, Верея стигна до равенството. Бандаловски бе оставен непокрит в наказателното поле и с нещо средно между задна и странична ножица отбеляза за 1:1.

Пирин (Благоевград) - Верея (Стара Загора) 1:1
1:0 Цветков 81'
1:1 Бандаловски 90+3'

Пирин: 22. Макенджиев, 11. Младенов, 19. Костов, 9. Дженкинс, 24. Костадинов (8. Цветков 60'), 7. Тасев (6. Старокин 58'), 18. Попев (к), 14. Николов, 4. Костърна (10. Суда 72'), 27. Ничев, 21. Башлиев

Верея: 1. Колев, 2. Инкоом, 86. Бандаловски, 3. Зафиров, 21. Илиев, 20. Бенгюзов (10. Елиаш 82'), 8. Балде, 14. Андонов (к), 77. Еуженио, 11. Йорданов (26. Керкар 27'), 32. Калоянов

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=e778e681d3" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>