Нефтохимик победи с 3:1 Монтана като гост в първи бараж за оцеляване в Първа лига.

Основна роля за успеха на бургазлии изигра Костадин Хазуров, който отбеляза два гола и асистира за третия.

Почетното попадение на домакините пък дойде дълбоко в добавеното време.

Срещата започна прекрасно за Нефтохимик и още в 9-та минута можеше да води, но удар от разстояние на Яни Пехливанов се отби от напречната греда. Шест минути по-късно обаче Костадин Хазуров беше съборен на границата на наказателното поле от вратаря на домакините Корин Брокс и беше отсъдена дузпа за гостите, която беше реализирана именно от Хазуров.

В 21-та минута авансът на Нефтохимик вече беше два гола, след като Хазуров намери с перфкетен фалциран пас Владислав Романов и нападателят предоля излезлия напред Брокс с техничен удар в далечния ъгъл.

Още преди да е изминал и половин час игра бургазлии можеха да водят с класически резултат, но удар на Хазуров беше спасен от вратаря на Монтана, а след това Пехливанов не успя да намери добре топката за добавка.

След почивката двата отбора заиграха равностойно, но в 55-та минута Нефтохимик отново показа по-добра игра. Иван Вълчанов напредна отдясно и намери непокрития Костадин Хазуров, който от около 12 метра нямаше проблем да насочи топката в мрежата за втори път в мача.

В 70-та минута Антъни Иванов стреля опасно извън наказателното поле, но не успя да донесе почетно попадение за Монтана. То дойде чак в 91-та минута, когато Петър Атанасов отбеляза красиво попадение "падащ лист", след като стреля извън наказателното поле, възползвайки се от лошото изчистване на Яни Георгиев при корнер.

Така Нефтохимик гледа спокойно към реванша в понеделник, 22-ри май, и очаква победителя от другата двойка Славия - Локомотив (ГО), в което ще се реши кой оцелява и кой ще играе бараж срещу отбор от Втора лига.

МОНТАНА - НЕФТОХИМИК 1:3

0:1 Костадин Хазуров (16' д.)
0:2 Владислав Романов (20')
0:3 Костадин Хазуров (55')
1:3 Петър Атанасов (90')

Стартови състави:

Монтана (4-2-3-1): 12. Корин Брокс, 34. Сантяго Вилафане, 3. Иван Михов, 5. Бирахим Сар, 29. Бамба, 25. Костадин Дяков, 4. Антони Иванов, 7. Даниел Генов, 28. Саер Сане, 10. Петър Атанасов, 11. Андреас Васев
Ст. треньор: Атанас Атанасов

Нефтохимик (4-1-4-1): 1. Янко Георгиев, 2. Костадин Велков, 20. Яни Пехливанов, 25. Ангел Грънчов, 17. Ранди Онуоха,13. Йордан Йорданов, 3. Георги Хашев, 7. Иван Вълчанов, 10. Галин Иванов, 11. Владислав Романов, 24. Костадин Хазуров
Ст. треньор: Христо Янев

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=71b83b67fc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>