Отборът на Берое победи с 2:1 Ботев Пловдив в реванша от плейофите за място в Лига Европа. Успехът на старозагорци обаче се оказа недостатъчен, тъй като първата среща между двата отбора преди седмица в Коматево завърши 3:0 в полза на "канарчетата" и така с общ резултат 4:2 те ще чакат победителя от срещата между Верея и Пирин Благоевград.

Срещата на стадион "Берое" в Стара Загора започна с масиран натиск на домакините, които търсеха заличаване на трите гола пасив. В седмата минута Жуниор Мапуку можеше да открие резултата, но изстрелът му бе блокиран.

Антон Карачанаков също имаше добър шанс за гол в 14-ата минута, но го пропусна. Все пак Берое откри резултата в 21-вата минута, когато бранителят на Ботев Кристиан Димитров си отбеляза автогол. Две минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа, след като Тодор Неделев изчисти топката в ръката си в наказателното поле, но съдията Драгомир Драганов остана безмълвен.

Опасностите пред Чворович обаче не намаляха, но вратарят на Ботев направи няколко добри спасявания до края на полувремето, а и нападателите на старозагорци направиха няколко непростими пропуска.

В началото на втората част гостите от Пловдив заиграха по-активно в нападение, но контролът върху мача продължи да бъде в полза на домакините. При една от редките си атаки обаче Ботев стигна до изравняване. Автор на гола стана Антонио Вутов, който бе точен от няколко метра.

Четвърт час преди края на мача Берое стигна до нов гол, след като Жуниор Мапуку реализира с удар по земя от границата на наказателното поле. При овладяването на топката конгоанецът си помогна с ръка, но това не бе забелязано от главния съдия. До края на срещата Берое имаше няколко добри шанс за гол, които пропусна, а в 90-ата минута Омар Косоко можеше да донесе и равенството на Ботев, но останал очи в очи с вратаря Перниш би право в него.

В следващия етап на плейофите Ботев ще играе с победителя от срещата между Верея и Пирин Благоевград, който е в събота. Ако обаче Ботев триумфира с купата на България, тимът директно ще се класира за Лига Европа, а спечелилия другия плейофен мач ще срещне третия в класирането в челната шестица.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=0c1a35c535" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Берое - Ботев Пловдив 2:1

1:0 Кристиан Димитров 15-автогол
1:1 Антонио Вутов 64
2:1 Жуниор Мапуку 75

Берое: Душан Перниш - Венцислав Василев, Асен Георгиев, Иво Иванов - Мартин Райнов, Кохей Като, Борислав Цонев, Матеас Делич (Веселин Пенев 76) - Антон Карачанаков (Денислав Станчев 84), Ерик Почански (Виле Салмикиви 66) Жуниор Мапуку

Ботев: Иван Чворович - Цветомир Панов, Кристиан Димитров, Радослав Терзиев - Лазар Марин, Яя Меледже, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола (Омар Косоко 46), Тодор Неделев, Фернандо Виана (Крум Стоянов 18) - Антонио Вутов (Серкан Юсеин 73)