Отборът на Нефтохимик Бургас направи важна крачка към оставането си в Първа професионална лига, след като записа втора победа над Монтана в плейаут във втората осмица на първенството.

След като през миналата седмица "шейховете" се наложиха с 3:1 като гости в Ловеч, днес в Бургас те победиха с 2:1. Така с общ резултат 5:2 Нефтохимик се класира напред и ще чака победителя от двойката Славия - Локомотив Горна Оряховица в следващия етап от баражите. Монтана пък ще чака загубилия от двойката в решителен за оставането в Първа лига мач.

Изненадващо Монтана поведе в резултата в 24-ата минута чрез Петър Атанасов, който се разписа след центрира отдясно.

Гостите, които се нуждаеха от поне три гола в днешния ден, бяха много по-активни от домакините през първата част, но не успяха да материализират превъзходството си за втори път до почивката.

След нея обаче Нефтохимик успя да обърне хода на мача. Илия Миланов изравни резултата в 71-вата минута, с което практически сложи край на надеждите на Монтана за краен успех.

В 80-ата минута и Галин Иванов се разписа за Нефтохимик, с което донесе победата на домакините и оформи крайния резултат от двете срещи на 5:2.

В заключителните секунди на срещата Яни Пехливанов от тима на домакините бе изгонен за втори жълт картон за бавене на играта.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5ndxxa" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5ndxxa_2-1_sport" target="_blank">2:1</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/bgsport" target="_blank">bgsport</a></i>

Нефтохимик - Монтана 2:1

Голмайстори: 0:1 Петър Атанасов 25, 1:1 Илия Миланов 71, 2:1 Галин Иванов 80.

Нефтохимик: Ивайло Василев - Михаел Орачев, Илия Миланов, Георги Хашев, Виктор Хомей - Владислав Романов, Мариян Огнянов (Яни Пехливанов 35), Николай Дюлгеров, Иван Вълчанов - Костадин Хазуров, Галин Иванов (Симеон Русев 83)

Монтана: Неманя Счекич - Бирахим Сар, Иван Михов, Юлиян Чепаев, Сантяго Вияфане - Андреас Васев, Костадин Дяков, Даниел Гаджев (Джордже Ивеля 72), Антон Иванов, Петър Атанасов - Даниел Генов