Тимът на Славия стигна до решителния мач за оцеляване в Първа лига, след като в реванша от плейаута срещу Локомотив Горна Оряховица достигна до икономично равенство 1:1.

Така с общ резултат 4:1 "белите" продължават в следващата фаза, където ще срещнат бургаския Нефтохимик. Победителят от този двубой ще остане в Първа лига. За тима на Локомотив предстоят два мача на живот и смърт срещу Монтана, които ще определят съдбата на първия изпадащ във Втора лига.

Срещата започна с натиск на гостите, но той не доведе до нещо опасно пред вратата на Марио Кирев. Постепено обаче домакините изнсоха играта в по-предни позиции и Ивайло Димитров отправи първия удар за Славия в 27-мата минута, но той бе крайно неточен. Само две минути след това обаче "белите" откриха резултата. Омар Абуд бе най-съобразителен след центриране от корнер и засече топката във вратата на Николай Банков за 1:0.

Само 9 минути по-късно обаче - в 38-мата, Локомотив стигна до изравняването, макар и по куриозен начин. Бранителят на домакините Георги Пашов пробва да изпревари Красен Трифонов при едно центриране от дясното крило, но насочи топката право в десния страничен стълб на Марио Кирев, откъдето тя се отби в крака и на вратаря на Славия и влезе във вратата за 1:1.

През втората част темпото на игра видимо спадна, като чистите положения пред двете врати почти липсваха. Все пак в края на мача Локомотив потърси победата, но Марио Кирев с две добри намеси попречи на горнооряховския тим да стигне поне до почетен успех.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5nef27" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5nef27_1-1_sport" target="_blank">1:1</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/bgsport" target="_blank">bgsport</a></i>

Славия - Локомотив (Горна Оряховица) 1:1

1:0 Омар Абуд 29, 1:1 Марио Кирев 38-автогол
* в първата среща 3:0, Славия побеждава с общ резултат 4:1.

Славия: Maрио Кирев - Георги Пашов, Андреа Христов, Стефан Велков, Стефан Велев - Емил Мартинов, Божидар Васев, Сердер Сердеров (Калоян Кръстев 82), Абуд Омар, Иван Минчев (Георги Йомов 59) - Ивайло Димитров

Локомотив ГО: Николай Банков - Милен Желев, Стефан Цонков, Николай Христов, Венцислав Керчев - Карл Мадианга, Юлис Ндонг, Любомир Генчев (Аристоте Ндонгала 47) - Мохамед бен Отман (Игор Джоман 73), Красен Трифонов, Владислав Узунов (Раави Кифуети 46)