Монтана победи Локомотив Горна Оряховица с 3:0 като гост и по този начин изпрати домакините във Втора лига. Първата среща между двата тима бе завършила 1:1, а сега футболистите на Атанас Атанасов стигнаха до ценния успех. Монтана ще играе нов бараж за оставане в елита този път срещу Септември София. Победителят ще бъде определен в една среща на неутрален терен.

Монтана откри резултата в Горна Оряховица в 10-ата минута. Атанас Илиев след самостоятелен пробив не остави шансове на Николай Банков.

Домакините изглеждаха стъписани и грешаха с подаванията си. В 19-ата минута Даниел Генов бе изпуснат от защитата на Локомотив и с мощен шут по земя направи 2:0.

Футболистите на Александър Димитров напълно безпомощни и до края на полувремето не направиха нищо интересно.

Още в четвъртата минута на второто полувреме Атанас Илиев с хубав удар покачи на 3:0 и уби всички надежди на Локомотив за спасение.

В 62-ата минута Мадианга след самостоятелен пробив отправи удар, който затрудни максимално Неманя Счекич.

Петнадесет минути преди края Николай Банков спаси вратата си от нов гол, след като изби прострелно подаване на Даниел Генов.

До края на срещата домакините от Горна Оряховица имаха още две добри възможности за почетен гол. Мадианга и Фунду обаче спрени от Счекич.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=ddcd2ea162" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Локомотив Горна Оряховица - Монтана 0:3

0:1 Атанас Илиев 10
0:2 Даниел Генов 19
0:3 Атанас Илиев 49
*Резултат от първата среща 1:1

Локомотив Горна Оряховица - Николай Банков, Стефан Цонков, Атанас Фиданин, Игор Джоман (46-Любомир Генчев), Красен Трифонов (76-Мартин Димитров), Владислав Узунов (54-Бедри Рюстемов), Карл Мадианга, Аристоте Фунду, Юлис Ндонг, Николай Христов, Милен Желев

Монтана - Неманя Счекич, Блажо Игуманович (49-Сантиаго Вияфане), Иван Михов, , Диарасуба Бамба, Андреас Васев, Даниел Гаджев (61-Небойша Иванчевич), Антони Иванов, Даниел Генов, Атанас Илиев (86-Александър Веселинов), Петър Атанасов, Саер Сене