ЦСКА започна сезона със звучен провал, след като направи 1:1 срещу Славия на Националния стадион "Васил Левски".

Това стана в среща от първия кръг.

Първото попадение в срещата бе дело на Каранга, който реализира в 28-ата минута. По всичко изглеждаше, че "червените" ще стигнат до успеха, но в 62-ата минута Ивайло Димитров - Косъма изравни.

В състава на "белите" имаше доста промени в сравнение с последните мачове от миналия сезон и няколко от новите играчи започнаха като титуляри. Петко Христов пък изигра последния си мач за тима преди трансфера си във Фиорентина.

В състава на "червените" нямаше изненади и стартираха обичайните заподозрени.

Срещата започна с добро темпо, но през първите минути не се случи нищо кой знае колко интересно пред двете врати.

В 14-ата минута Иван Минчев отправи тежък удар от сериозна дистанция, но топката профуча покрай гредата.

Няколко минути след това Ивайло Димитров пропиля супер шанс, след като отправи от перфектна позиция доста анемичен шут, който попадна право в ръцете на Китанов.

В 21-ата минута ЦСКА създаде първото си по-добро положение, след като удар на Меркадо срещна външната част на мрежата.

В 28-ата минута все пак ЦКА поведе, след като Георгиев намери Каранга в малкото наказателно поле и нападателят с глава успя да реализира.

Минути след това Петков спаси с крак страхотен удар на Меркадо и така предотврати попадение във вратата си.

В самия край на полувремето ЦСКА имаше още два супер шанса за гол, като в първата ситуация Мартинов изчисти в корнер воле на Десподов, а след това Петков парира удар с глава на Бодуров.

Второто полувреме започна малко мудно, но в 58-ата минута ЦСКА стигна до греда, след като Петков подцени едно центриране на Манолев и изби топката, като я прати в напречната си греда.

В 70-ата минута Минчев отправи прострелно подаване към наказателното поле, но неговите съотборници, които се намираха в него, се разминаха с топката.

Няколко минути след това Кула отправи страховит удар от дистанция, но Петков бе на мястото си.

В 82-ата минута Манолев засече една хубава топка от няколко метра, но я прати над вратата и така пропусна поредния шанс за неговия тим да стигне до победно попадение.

До самия край на мача нямаше повече голове.

СЛАВИЯ - ЦСКА-СОФИЯ 1:1
0:1 Фернандо Каранга 28
1:1 Ивайло Димитров 62

СЛАВИЯ: 1. Петков, 5. Теодорис, 4. Венков, 13. Велков, 15. П. Христов, 77. Велев, 35. Йомов, 27. Мартинов, 14. Димитров, 73. Минчев, 23. Узунов (83 - Карабельов)

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 18. Георгиев, 6. Пинто, 10. Симао (65 - Малинов), 19. Десподов, 26. Кулма, 7. Меркадо (74 - Тиаго Родригес), 9. Каранга (56 - Кубемба)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=13d8161c04" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>