Участвалият в Лига Европа през настоящия сезон Дунав Русе спечели с 2:0 като гост срещу столичния Септември, който се завръща в елита.

Още в четвъртата минута на двубоя на стадион "Васил Левски" Диян Димов проби в противниковата половина и изведе на голова позиция Васил Шопов, който с техничен удар даде аванс в полза на русенци.

Три минути преди почивката Бранимир Костадинов също беше близо до гола след центриране на Бирсент Карагарен, но вратарят Валентин Галев спаси удара с глава на футболиста от Дунав.

Седем минути след почивката логичното се случи и Дунав реализира втори гол. Христофор Хубчев асистира към Карагарен, който хладнокръвно реализира второто попадение във вратата на новака в елита.

В средата на втората част Траян Траянов остави домакините с човек по-малко на терена заради втори жълт картон. Четвърт час преди края на срещата удар на Мирослав Будинов срещна гредата на вратата на Септември.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=b7a18c976e" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Септември София - Дунав Русе 0:2

0:1 Васил Шопов 4
0:2 Бирсент Карагарен 52

Септември: Валентин Галев, Богомил Дяков, Траян Траянов, Александър Бранеков, Румен Трифонов, Даниел Георгиев (88-Янко Сандански), Антони Иванов (65-Петър Генчев), Борис Галчев, Иван Вълчанов (57-Исмаел Байду), Владислав Романов, Мартин Тошев

Дунав: Станислав Антонов, Марио Петков, Михаил Милчев, Тейнур Марем, Христофор Хубчев (67-Петър Патев), Диян Димов, Самир Аясс (55-Красимир Станоeв), Бранимир Костадинов (87-Юлиян Ненов), Васил Шопов, Бирсент Карагерен, Мирослав Будинов