Витоша Бистрица и Етър Велико Търново, които влязоха заедно в Първа лига, спечелиха първите си точки за сезона, след като завършиха 1:1 на националния стадион Васил Левски. За бистричани точката е първа изобщо, а Етър ВТ се приема наследник на останалите четири клуба с това име в града. И двете попадения паднаха преди почивката, а в края на мача по-активната игра на гостите не даде резултат.

Двата отбора се захапаха от първите минути и началното напрежение беше пред вратата на гостите, като първо Долапчиев по диагонала пропусна, а след това попадение на Николай Христозов беше отменено справедливо заради засада. В 27-ата минута пък Долапчиев искаше дузпа заради сблъсък със защитника на етърци Яни

Пахливанов. А само три минути по-късно гостите вкараха с първия си удар в очертанията. Иван Петков вкара с глава ОТ 7-8 метра след центриране на Димо Атанасов от левия фланг.

В 38-ата минута обаче Григор Долапчиев получи подаване от Румен Гьонов, надбяга защитата на етърци и простреля безпомощния вратар Акалски, като по този начин отбеляза и първото попадение в елита за Витоша Бистрица. В последната минута от първата част Петков можеше отново да изведе великотърновци напред, но ударът му от 6-7 метра срещна гредата.

Двата отбора продължиха в същия дух и след почивката, като и в неговото начало имаше опасности и пред двамата вратари. В 50-ата минута Долапчиев пропусна да изработи гол за Витоша, след като нахлу и вместо да подаде на непокрития Отофе, предпочете да стреля. Топката обаче излезе в аут, а само след 8-9 минути Христозов едва не си вкара автогол, след като нападателите на гостите Тодоров и Петков го затрудниха максимално.

В 90-ата минута Етър пропусна невероятна възможност, като Тодор Колев на шпагат не успя да насочи топката в опразнената врата. Друга резерва - Джихат Кямил измъкна топката и я подаде успоредно, елиминирайки вратаря Иванов.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=73afc0f3e8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Витоша (Бистрица)- Етър (Велико Търново) 1:1
0:1 Иван Петков 30
1:1 Григор Долапчиев 38

Витоша (Бистрица): Михаил Иванов, Румен Гьонов, Николай Христозов, Тодор Гочев (81- Илиян Попов), Кристиян Кочилов, Ивайло Лазаров, Григор Долапчиев (61- Даниел Пеев), Михаил Петров (61- Даниел Кутев), Четин Садула, Пол Отофе, Йордан Върбанов

Етър ВТ: Кирил Акалски, Александър Александров, Венцислав Василев, Яни Пехливанов, Веселин Минев, Румен Руменов, Йордан Апостолов, Цветомир Тодоров (64- Джихат Кямил), Иван Петков (71- Тодор Колев), Димо Атанасов, Иван Стоянов (80- Ерик Почански)