Дунав и Берое не можаха да се победят в мач от втория кръг на Първа лига и завършиха 1:1 на Градския стадион в Русе. В началото мачът бе оспорван, като Дунав имаше повече възможности да открие резултата още в първите минути.

Така в деветата минута Карагарен бе близо до гола, но ударът му излезе в аут. Най-чистото положение от началото на мача за русенския тим дойде в 17-ата минута. Тогава топката попадна в Юлиян Ненов, който остана сам срещу вратата и стреля, но в аут.

В 29-ата минута Берое поведе в резултата. След грешка на отбраната на Дунав топката попадна в Серджиу Негрут, който с диагонален шут прати топката в десния долен ъгъл на вратата на Антонов. До края на полувремето Берое беше отборът, който може да съжалява, че не вкара втори гол, тъй като гостите създадоха по-чисти положения.

В началото на втората част и двата отбора имаха своите ситуации. Еуженио от няколко метра не намери вратата на Антонов и стреля в аут. След час игра Хубчев центрира в наказателното поле на гостите, Будинов шутира от непосредствена близост, но топката мина над напречната греда.

През следващите минути последваха пропуски и пред двете врати. Така се стигна до 81-ата минута, когато Карагарен направи красива задна ножица, Перниш изби, но топката попадна в Будинов, който изравни резултата.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgol.bg%2Fposts%2F10155572459365439&width=500" width="500" height="219" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>

Дунав (Русе) - Берое (Стара Загора) - 1:1

0:1 Серджиу Негрут (29)

1:1 Мирослав Будинов (81)

Дунав (Русе): Станислав Антонов, Марио Петков (59 - Петър Патев), Тейнур Марем, Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс, Юлиян Ненов (54 - Бранимир Костадинов), Бирсент Карагарен, Васил Шопов (54 - Димитър Георгиев), Мирослав Будинов.

Берое (Стара Загора): Душан Перниш, Павел Виданов, Милен Желев, Мартин Райнов, Карлос Охене (71 - Кохей Като), Борислав Цонев, Драгош Фиртулеску (84 - Емин Ахмед), Георги Динков, Серджиу Негрут, Веселин Пенев (61- Матеус Леони), Педро Еуженио