Славия спечели първата си победа през новия шампионат. В среща от третия кръг възпитаниците на Златомир Загорчич победиха с 2:0 като гости срещу Септември.

"Белите" поведоха в резултата още в 11-ата минута чрез Ивайло Димитров. Абуд Омар получи пас от Иван Минчев и изведе Димитров, който с левия крак не остави никакъв шанс за вратаря Валентин Галев, пращайки топката в мрежата.

Само седем минути след това капитанът на гостите Георги Петков получи разтежение и беше заменен принудително от Марио Кирев.

В средата на първата част "белите" можеха да вкарат второ попадение в двубоя на стадион "Васил Левски". Първо Димитров и след това Георги Йомов в наказателното поле не се възползваха от груба грешка в защитата на Септември.

В 34-ата минута домакините можеха да изравнят, но ударът с глава на Крис Гади след центриране от фаул на Борис Галчев излезе на сантиметри в аут.

Решителният момент в срещата беше в 61-ата минута, когато Александър Бранеков фаулира Ивайло Димитров в наказателното поле. Защитникът на Септември беше отстранен от терена заради втори жълт картон, а Иван Минчев лесно реализира отсъдената дузпа за 0:2.

Пет минути преди края Йомов центрира към резервата Калоян Кръстев, който отблизо прати топката над вратата на Септември.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=c502626fb8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Септември София - Славия 0:2

0:1 Ивайло Димитров 11
0:2 Иван Минчев 62-дузпа

Септември: Валентин Галев, Богомил Дяков, Александър Бранеков, Петър Генчев, Румен Трифонов, Антъни Иванов, Борис Галчев, Владислав Романов, Даниел Георгиев (65-Траян Траянов), Крис Гади (83-Димитър Костадинов), Мартин Тошев (78-Ишмаул Байду)

Славия: Георги Петков (18-Марио Кирев), Емил Мартинов, Матеуш Биси, Стефан Велков, Михаил Венков, Стефан Велев, Славчо Шоколаров, Иван Минчев, Абуд Омар (51-Чигози Мба), Георги Йомов, Ивайло Димитров (77-Калян Кръстев)