Верея се наложи над новака Етър с 1:0 в Ловеч с късен гол на Валери Домовчийски в последната среща от третия кръг на Първа футболна лига. Това беше първа победа за старозагорци за сезона, докато великотърнонвци останаха без успех.

Гостите започнаха по-активно мача и още до 15-та минута създадоха три опасни положения за гол, които Меди Фенуш и Георги Андонов пропуснаха. Постепенно символичните домакини изравниха играта, но трудно създаваха опасности пред вратата на Георги Аргилашки. Атаките на Верея обаче продължаваха да бъдат по-опасни, но до края на полувремето гол така и падна.

Второто полувреме започна с териториално превъзходство на Етър, но защитата на Верея действаше добре пред вратата на Аргилашки. Футболистите на Верея постепенно овладяха инициативата и по-често атакуваха вратата на Христо Иванов.

В 86-та минута Георги Андонов се промъкна между бранителите на Етър, намери в наказателното поле непокрития Валери Домовчийски, който от десетина метра изпрати топката в мрежата на Иванов за 0:1. Така Верея не само отбеляза първия си гол в първенството, но и записа първа победа от началото на сезона.

Етър - Верея  0:1

Етър: Христо Иванов, Иван Скерлев, Венцислав Василев , Александър Александров, Йордан Апостолов, Димо Атанасов, Мартин Станкев /50-Джихат Кямил/, Яни Пехливанов, Цветомир Тодоров /85-Стефан Неделчев/, Иван Петков /78-Тодор Колев/, Иван Стоянов

Верея: Георги Аргилашки, Здравко Илиев, Селим Бенджамия, Мирослав Енчев, Костадин Слаев, Венцислав Бенгюзов /75-Петър Витанов/, Елиаш Да Силва /61-Валери Домовчийски/, Илиян Йорданов, Осман Балде, Георги Андонов, Меди Фенуш