Дунав Русе завърши наравно 0:0 у дома срещу новака в елита Етър (Велико Търново) в двубой от четвъртия кръг в Първа лига.

Първата изгодна ситуация дойде след само две минути игра, когато Христофор Хубчев центрира в наказателното поле на гостите, където Бирсент Карагерен с глава отправи първия изстрел, но опитът му беше твърде слаб.

В 14-ата минута на срещата Диян Димов се опита да се разпише от пряк свободен удар, но стражът на гостите беше заел правилна позиция и лесно хвана топката.

Седем минути по-късно гостите направиха добра атака, завършила с удар на Иван Стоянов, който беше блокиран.

В първите минути на второто полувреме на терена отново беше скучно, а Бранимир Костадинов пробва да обстрелва вратата на Етър, но опитът му не беше неточен.

В 73-ата минута Бирсент Карагарен стреля опасно към вратата на "виолетовите", но вратарят Христо Иванов отби шута му. Само две минути след това опасен удар на Венцислав Василев към вратата на Дунав излезе в аут.

Пет минути преди края резервата Самб Бадара можеше да си вкара автогол, но вратарят Христо Иванов с последни усилия отби топката.

След това равенство Дунав има актив от 5 точки, докато Етър е с 2 точки.

Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) 0:0

Дунав: Станислав Антонов, Христо Попадийн, Михаил Милчев, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Красимир Станоев, Бранимир Костадинов (63-Андреас Васев), Димитър Георгиев (59-Васил Шопов), Бирсент Карагерен (79-Юлиян Ненов), Мирослав Будинов

Етър: Христо Иванов, Сашо Александров, Венцислав Василев, Яни Пехливанов, Веселин Минев (46-Иван Скерлев), Йордан Апостолов, Чавдар Ивайлов, Иван Стоянов, Димо Атанасов, Румен Руменов (78-Цветомир Тодоров), Иван Петков (58-Самб Бадара)