Берое и Ботев Пловдив не излъчиха победител и завършиха 1:1 в 96-о издание на Битката за Тракия. Педро Еуженио даде аванс на домакините, но Тодор Неделев се възползва от груба грешка в защитата на Берое и изравни след почивката.

Берое осъществи домакински натиск и успя да поведе в резултата в 16-а минута. Многоходова акция на старозагорци завърши с пас на Мартин Райнов към Педро Еуженио, който с прецизен удар в близкия ъгъл прати топката в мрежата - 1:0.

Домакините контролираха събитията на терена, но груба грешка позволи на Ботев да изравни в 57-а минута. Георги Динков върна към Павел Виданов, но Тодор Неделев пресече топката, напредна и стреля покрай вратаря за 1:1.

Малко по-късно Неделев бе близо до втори гол и пълен обрат за Ботев, но ударът му срещна левия страничен стълб.

Дебют за Берое направи ветеранът Мартин Камбуров, който поигра 30 минути, но не успя да помогне на домакините да стигнат до победата.

Берое - Ботев Пловдив - 1:1 (1:0)

Голмайстори: 1:0 Педро Еуженио 16, 1:1 Тодор Неделев 57

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Павел Виданов, Георги Динков, Матеус Леони, Карлос Охене (42-Антон Карачанаков), Мартин Райнов, Драгош Фирцулеску (79-Борислав Цонев), Кохей Като, Педро Еуженио , Серджиу Негрут (60-Мартин Камбуров)

Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Виктор Генев, Пламен Димов, Лазар Марин (59-Крум Стоянов), Яя Меледже (46-Юлиано Алваро), Фелипе Бризола (84-Серкан Юсеин), Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Тони Тасев, Фернандо Виана

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=c2da746c70" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>