Етър спечели втора поредна победа в шампионата. В среща от шестия кръг "виолетовите" спечелиха драматично с 2:1 срещу Славия в София.

В четвъртата минута Антонис Стериакис сгреши в наказателното поле, но Самб Бадара не се възползва от неточността на младия страж и ударът му от съвсем близка дистанция не намери очертанията на вратата.

В 16-ата минута Иван Минчев центрира от фаул и Стефан Велков с глава реализира попадение в полза на "белите".

В 42-ата минута Андреа Христов направи нова груба грешка. Иван Стоянов открадна топката от централния защитник и подаде към Бадара, който отблизо не сбърка и изравни резултата.

В самото начало на втората част Абуд Омар се пребори за топката и изведе Ивайло Димитров, който от чиста позиция стреля покрай страничната греда.

Пет минути преди края Христо Иванов спаси силен диагонален удар на Иван Стоянов.

Във втората минута на добавеното време Стоянов проби отляво и подаде към резерва Иван Петков, който отблизо вкара победното попадение за гостите.

Славия - Етър 1:2 (1:1)

Голмайстори: 1:0 Стефан Велков 16, 1:1 Самб Бадара 43, 1:2 Иван Петков 90

Славия: Антонис Стериакис, Теодорис Папацоянопулос, Стефан Велков, Андреа Христов, Абуд Омар, Емил Мартинов, Стефан Велев, Иван Минчев, Чигози Мба (57-Галин Иванов), Георги Йомов (85-Владислав Узунов), Ивайло Димитров (67-Калоян Кръстев)

Етър: Христо Иванов, Александър Александров, Венцислав Василев, Яни Пехливанов, Иван Скерлев, Димо Атанасов, Иван Вълчанов (88-Тодор Колев), Чавдар Ивайлов (54-Джихат Камил), Йордан Апостолов, Самб Бадара (69-Иван Петков), Иван Стоянов