Септември загуби от Берое с 0:1 на Националния стадион "Васил Левски" в последната среща от шестия кръг в Първа лига.

В 20-та минута Мартин Камбуров изкочи на изгодна позиция след пас на Цонев и шутира, но топката премина покрай вратата.

В самия край на първото полувреме Матеус Леони вкара първия си гол за тима от Стара Загора. Левият краен защитник бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините.

Леони направи добавка след спрян от Елтон удар на Педро Еуженио, получил извеждащ пас от Камбуров.В 55-та минута Владислав Романов получи пас от Галчев и нахлу опасно в наказателното поле на Берое, но шутира над вратата.

Съдията Станислав Тодоров изгони помощник-треньора на Септември Христо Арангелов в 65-та минута заради оспорване на решение.

Мартин Камбуров бе фаулиран 12 минути по-късно от Бранеков в наказателното поле на Септември. Потърпевшият обаче пропусна от бялата точка, след като Янко Георгиев успя да спаси удара.

Все пак обаче Берое заслужено стигнаха до трите точки.

След успеха си Берое събра 10 точки и се изкачи на четвърта позиция във временното класиране. Септември остава предпоследен с едва 3 точки в актива си.

Септември - Берое 0:1
0:1 Леони 45'

Септември: 21. Георгиев, 24. Дяков, 6. Бранеков, 5. Генчев, 4. Елтон, 14. Сандански, 18. Иванов (3. Георгиев 86'), 8. Галчев, 11. Романов, 19. Гади (32. Калоянов 32'), 9. Тошев
Старши треньор: Димитър Васев

Берое: 12. Перниш, 2. Виданов, 3. Желев, 7. Райнов (к), 8. Охене (4. Като 18'), 9. Камбуров, 10. Цонев (26. Хаджиев 83'), 11. Фиртулеску (71. Карачанаков 61'), 15. Динков, 20. Леони, 77. Еуженио
Старши треньор: Александър Томаш

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=8a5ff31ae9" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>