Септември София и Етър Велико Търново завършиха 1:1 в дербито на новаците в Първа професионална лига в последен мач от осмия кръг на редовния сезон.

Пред почти празните трибуни на Националния стадион "Васил Левски" двата тима си разделиха по едно полувреме, като домакините от Септември бяха по-активни до почивката, а гостите от старата столица имаха инициативата след нея.

Септември откри резултата още с първия си точен удар към вратата на Христо Иванов. В 13-ата минута домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар по диагонал. Зад топката застана капитанът Борис Галчев, който с майсторско изпълнение намери близкия горен ъгъл на вратата на Иванов за 1:0.

Десет минити по-късно Ишмаел Байду падна в наказателното поле на Етър след контакт с Димо Атанасов, но съдията Петър Доровски прецени, че няма основания да отсъжда дузпа.

До края на полувреме Галчев на два пъти пробра удари към вратата на Етър, но те бяха спасени с лекота от Иванов. За Етър пък добър шанс в края на полувреме имаше Самб Бадара, но нападателят на гостите не намери целта.

В началото на второто полувреме Иван Стоянов получи добра възможност да изравни от пряк свободен удар, но изстрелът му бе блокиран. Гостите заиграха по-активно, но така и не стигаха до чисти ситуации за гол.

Все пак обаче натискът на играчите на Станислав Генчев даде резултат в 70-ата минута, когато Бадара бе съборен в наказателното поле и Доровски отсъди дузпа.

Зад топката застана Иван Стоянов, който с шут по земята провря топката под плонжа на вратаря на Септември Янко Георгиев за 1:1.
До края на срещата играта се пренесе изцяло в половината на Септември, но с добре организирана игра в отбрана домакините задържаха точката.

В класирането Етър е на осма позиция с 10 точки, докато Септември е на 12-о място с 3 по-малко.

Септември - Етър 1:1

Голмайстори: 1:0 Борис Галчев 13, 1:1 Иван Стоянов 70

Септември (4-2-3-1): Янко Георгиев - Иван Тилев, Траян Траянов, Георги Стоичков (Димитър Костадинов 81), Стоян Предев - Васил Добрев, Янко Сандански, Ишмаел Байду (Антони Иванов 64), Борис Галчев, Елтон дос Реиш - Мартин Тошев (Васил Калоянов 78)
Треньор: Николай Митов

Етър (3-4-3): Христо Иванов - Александър Александров, Яни Пехливанов, Иван Скерлев - Димо Атанасов, Йордан Апостолов, Иван Вълчанов, Веселин Минев (Ерик Почански 46) - Иван Стоянов, Самб Бадара (Иван Петков 76), Румен Руменов (Георги Сърмов 64)
Треньор: Станислав Генчев