Верея победи Дунав с 2:1 и излезе на 5-о място в Първа лига преди останалите срещи от 9-ия кръг. Петата победа от началото на сезона дойде две минути преди края с красив гол на Георги Андонов, а старозагорци вече имат 16 точки, колкото и Берое и само на 1 от Левски. Дунавци, които инкасират 4-а загуба в последните пет мача, са на 11-о място.

Двата отбора стартираха мача доста скучно, а в 18-ата минута Венцислав Бенгюзов беше близо до гол, след като засече на сантиметри до гредата центриране на Костадин Слаев. Но в 31-ата минута след центриране от корнер гостите откриха резултата. Най-напред топката попадна на главата на Милчев, ударът му беше избит от Витанов. Но в мелето Ненов беше най-съобразителен и я вкара в мрежата за 0:1.

До края на полувремето гостите бяха по-активни и имаха още едно положение за гол, което Милчев пропусна.

В 52-ата минута Петър Витанов проби от дясно и опита да центрира, а топката едва не попадна в горния ляв ъгъл. Само 4 минути по-късно обаче Мехди Фенуш изравни с бомбен изстрел под плонжа на вратаря Антонов, след като нахлу от дясно в наказателното поле. В 58-ата минута гостите имаха невероятна възможност отново да вземат преднина, но ударът на Бирсент Карагарен мина встрани от вратата. В 67-ата минута Будинов се размина с нов гол, а пък домакините опитаха с масиран натиск и прехвърляне на действията пред полето на Антонов да създадат проблеми.

В 88-ата минута Верея поведе с 2:1 с гол на капитана си Георги Андонов. Играч на Верея изрита топката напред към Мехди Фенуш, вратарят Антонов излезе да я изчисти, но тя попадна у Нургалиев, който я отклони към нахлуващия Андонов. Опитният пловдивчанин с мощен шут я прати над главата на Патев и без шанс за вратаря Антонов.

Верея (Стара Загора) - Дунав 2010 (Русе) 2:1

0:1 Юлиан Ненов 31

1:1 Мехди Фенуш (56)

2:1 Георги Андонов 88

Верея: Георги Аргилашки, Здравко Илиев, Мирослав Енчев, Валери Домовчийски (76- Еркебулан Нургалиев), Селим бен Джемия, Костадин Слаев, Петър Витанов, Осман Балде (46- Янислав Иванов), Венцислав Бенгюзов (80- Елиаш да Силва), Георги Андонов, Мехди Фенуш

Дунав: Станислав Антонов, Петър Патев, Олексей Ларин, Михаил Милчев, Андреас Васев (46- Христо Попадийн), Диян Димов, Божидар Васев, Васил Шопов (86- Димитър Георгиев), Бирсент Карагарен (59- Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов