Локомотив (Пловдив) загуби с 1:2 от Славия в мач от деветия кръг на Първа лига. Поражението, задълбочило кризата при "черно-белите", стана пред собственика на клуба Христо Крушарски. Вратарят на гостите Антонис Стериакис пък бе замерян с бутилки и твърди предмети от феновете на домакините и това принуди съдията Ивайло Стоянов да спре играта, докато обстановката на стадиона се нормализира.

Два часа преди началото на мача между двата съперника новото семейство Петкови посети любимия стадион в пловдивския парк "Лаута" в сватбения си ден. Атанас и Лаура Петкови бяха лично поздравени от собственика на "черно-белите" Христо Крушарски и изпълнителния директор Кузман Маринков. Локомотивската общност пожела на младото семейство дълъг и щастлив съвместен живот. Дебют за домакините направиха новите им попълнения Муса Мохамед и Халед Аяри.

"Черно-белите" започнаха по-активно и още в 3-ата минута Поуло Серджо излезе сам срещу вратаря на гостите, но прати топката в аут. Пет минути по-късно Симеон Райко центрира от фаул, Пламен Николов стреля с глава, но неточно. Надмощието на продължи и в 11-ата минута след поредната им атака Симеон Райков излезе на удобна позиция, но прояви неточен мерник.

Славистите се окопитиха и в 22-ата минута след грешка в защитата на съперника Стефан Велев стреля неточно от 25 метра. След две минути Веселин Марчев, която обаче прати коженото кълбо над вратата след бърза атака на домакините. В 30-ата минута Симеон Райков получи жълт картон, симулирайки за дузпа. Три минути по-късно съотборникът му Ванчо Траянов излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Гостите организираха опасна атака в 37-ата минута, когато след индивидуална акция Емануел Мба подаде на намиращия се в изгодна позиция Иван Минчев, който обаче се оказа в положение на засада, но и ударът му се оказа неточен. Секунди преди почивката Симеон Райков изпълни пряк свободен удар, но прати коженото кълбо в стената от противникови играчи.

Второто полувреме започна отлично за футболистите на Славия, които поведоха в резултата. В 47-ата минута след грешка на ванчо Траянов Галин Иван откри резултата за 0:1. Две минути по-късно Иванов излезе на удобна позиция след пас на Стефан Велев, но пропусна да вкара втори гол. Домакините се окопитиха и бързо изравниха. В 56-ата минута Веселин Марчев стреля, Юлис Ндонг изби, но топката попадна в Парвиз Умарбаев, който отбеляза за 1:1. Двуострата игра продължи и в 63-ата минута Ивайло Марков отправи удар с глава, но Стериакис изби топката.

В 69-ата минута Галин Иванов изскочи на удобна позиция, стреля, но право в ръцете на Илко Пиргов. Три минути по-късно Пламен Крумов центрира Парвиз Умарбаев стреля, но топката излезе в аут. В 73-ата минута съдията Ивайло Стоянов спря мача, след като към Антонис Стериакис полетяха дървени и метални предмети и бутилки. Наложи се собственикът на Локомотив Христо Крушарски да отиде при феновете, за да успокои обстановката и мачът да продължи.

В 81-ата минута Пламен Николов събори в наказателното поле Калоян Кръстев и реферът отсъди дузпа в полза на гостите. Ивайло Димитров бе точен от бялата точка и Славия поведе с 1:2. Реферът Ивайло Стоянов даде шест минути продължение на редовното време, но и това не помогна на домакините, които инкасираха нова загуба.

Локомотив (Пловдив) - Славия 1:2 (0:0)

Голмайстори: 0:1 Галин Иванов 47, 1:1 Парвиз Умарбаев 56, 1:2 Ивайло Димитров 82-дузпа

Локомотив: Илко Пиргов, Пламен Крумов, Пламен Николов, Ивайло Марков, Муса Мохамед, Ванчо Траянов (77-Димитър Велковски), Парвиз Умарбаев, Веселин Марчев, Пауло Серджо, Симеон Райков, Халед Аяри (59-Дино Мартинович), Симеон Райков (67-Димо Бакалов).

Славия: Антонис Стериакис, Омар Абуд, Андреа Христов, Костадин Велков, Емил Мартинов, Юлис Обаме-Ндонг, Емануел Мба (83-Владислав Узунов), Иван Минчев (55-Калоян Кръстев), Стефан Велев, Галин Иванов (90+3 Славчо Шоколаров), Ивайло Димитров