Локомотив Пловдив победи с 2:1 Берое (Стара Загора) като гост в първи мач от 12-ия кръг на Първа професионална футболна лига на България. Успехът беше пети от началото на сезона за пловдивчаните, които събраха актив от 17 точки и изместиха Берое от челната шестица на първенството.

Мартин Камбуров пропусна да се разпише в третата минута с диагонален удар, а шест по-късно Мартин Райнов пусна успореден пас пред вратата, но неговите съотборници не успяха да засекат топката. Камбуров пропусна и в 22-та минута, а още в следващата атака Муса Мухамед центрира към Димо Бакалов и той се разписа с глава за 1:0 в полза на Локомотив, който малко по-рано имаше и основателни претенции за дузпа.

Берое изравни в 38-та минута, когато Антон Карачанаков центрира на далечна греда и Педро Еуженио засече топката с глава във вратата на Локомотив. Именно по този начин завърши първото полувреме.

Локомотив създаде първото положение през втората част, след като Душан Перниш спаси удар на Симеон Райков от около 16 метра в 47-та минута. Само три по-късно пък Пиргов се намеси адекватно на другата врата, отразявайки изстрел с глава на Борислав Цонев от близко разстояние.

Локомотив поведе отново в 70-та минута. Пауло Серджо изведе зад отбраната на домакините Дино Мартинович, който преодоля вратаря Перниш и вкара на празна врата за 2:1 в полза на пловдивчани. Те спечелиха заслужено с 2:1 и се изравниха по точки с Берое и градския съперник Ботев.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=545e0a80f1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Берое (Стара Загора) - Локомотив (Пловдив) 1:2

0:1 Димо Бакалов 23
1:1 Педро Еуженио 38
1:2 Дино Мартинович 70

Берое: Душан Перниш, Милен Желев (59-Драгош Фирцулеску), Павел Виданов, Иван Иванов, Мартин Райнов, Карлос Охене (74-Марко Адамович), Мартин Камбуров, Борислав Цонев, Матеус Леони, Антон Карачанаков и Педро Еуженио.

Локомотив: Илко Пиргов, Димитър Везалов, Ивайло Марков, Муса Мухамед, Пауло Телес, Раян Фрикеше, Веселин Марчев, Димо Бакалов (54-Парвиз Умарбаев), Симеон Райков (68-Дино Мартинович), Пламен Крумов и Ванчо Траянов (86-Димитър Велковски)