Славия победи Дунав с 3:0 в двубой от 12-ия кръг на Първа лига и задълбочи кризата при русенци, които бяха хита на миналия шампионат.

Славия напълно надигра своя опенент и закономерно взе трите точки в срещата. Тимът от Русе не успяваше да застраши сериозно вратата на Стергиакис, а в защита допускаха доста елементарни грешки.

Със спечелените три точки Славия заема девето място в класирането с актив от 15 точки, Дунав пък е 12-ти с едва 9 точки от 12 мача.

Първото попадение в двубоя падна в 12-та минута, а негов автор бе Стефан Велев. В 32-ата минута Иван Минчев донесе комфортна преднина на "белите". Техничният халф се възползва от колеблива намеса на стража Антонов и от няколко метра опъна мрежата.

В самия край на първото полувреме Минчев съвсем спокойно можеше да направи резултата класически, но ударът му премина на сантиметри от страничния стълб.

Преди това "белите" създадоха още няколко добри голови положения. Най-чистото бе на Костадин Велков, който пропусна от няколко метра, необезпокояван от никого.

В 66-ата минута Ивайло Димитров напреда мощно и стигна на метри от стража на русенци, но в най-важния момент загуби равновесие и не успя да нанесе решаващ изстрел.

Малко по-късно "белите" отново застрашиха вратата на противника. Велев финтира и си нагласи топката на левия крак, но ударът му не намери целта.

В 72-ата минута Ивайло Димитров направи резултата класически, като от повторенията се видя, че голът е от засада.

СЛАВИЯ - ДУНАВ 3:0

1:0 Стефан Велев 12
2:0 Иван Минчев 32
3:0 Ивайло Димитров 75

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 5. Ндонг, 6. Велков, 55. Христов, 66. Омар, 77. Велев, 27. Мартинов, 71. Иванов, 73. Минчев, 11. Мба, 14. Димитров

ДУНАВ: 86. Антонов, 22. Милчев, 4. Патев, 21. Ларин, 24. Петров, 11. Димов, 14. Васев, 77. Костадинов, 10. Шопов, 7. Карагерен, 9. Будинов