Септември се изкачи на 12-о място в генералното класиране на Първа професионална футболна лига на България, след като победи с 1:0 Витоша в мач на националния стадион "Васил Левски". Отборът на Николай Митов изпревари в генералното класиране Дунав, който по-рано днес се раздели със своя старши треньор Веселин Великов.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, от което могат да бъдат отличени само три по-опасни удара. Янко Сандански стреля неточно за Септември още в началото на срещата, а вратарят на домакините Янко Георгиев улови слаб удар на Даниел Пеев от Витоша малко по-късно. В добавеното време и Крис Гади не успя да се разпише за Септември.

Септември взе своето през второто полувреме, след като в 63-та минута домакините организираха добра атака отдясно, завършила с центриране и точен удар с глава на Мартин Тошев. Той се разписа в 63-та минута, като секунди по-рано се появи в игра на мястото на Васил Калоянов.

Септември е с десет точки, Дунав е предпоследен с девет, а Витоша е на дъното с две.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=f34b2ad0ff" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Септември - Витоша 1:0
1:0 Мартин Тошев 63

Септември: Янко Георгиев, Елтон дос Рейс, Иван Стоянов, Васил Добрев, Румен Трифонов, Янко Сандански, Борис Галчев (88-Петър Генчев), Иван Тилев, Ишмаел Байду, Крис Гади (54-Владислав Романов) и Васил Калоянов (62-Мартин Тошев).

Витоша: Християн Василев, Йордан Върбанов, Кристиян Кочилов, Тодор Гочев, Петко Цанков, Николай Христозов, Ивайло Лазаров, Китан Василев (66-Четин Садула), Стефан Христов, Отофе Пол (79-Ангел Стоянов) и Даниел Пеев (81-Георги Амзин).