Ботев Пловдив победи с 1:0 Верея (Стара Загора) в мач от 12-ия кръг на Първа лига и измести прекия си съперник от четвъртото място в Първа професионална лига на България. "Канарчетата" стигнаха трудно до успеха, след като гостите останаха с човек по-малко след изгонването на Здравко Илиев в края на първото полувреме. Преди почивката двубоят бе прекратен за 8 минути заради проблеми с осветлението на стадиона в Коматево.

Домакините започнаха по-активно и в третата минута Тодор Неделев стреля, но защитник на гостите блокира удара му. Две минути по-късно след бърза атака на "канарчетата" топката бе пратена на втора греда, Лъчезар Балтанов я отклони, но вратарят на гостите Георги Аргилашки хвана коженото кълбо. Дуде Ндонгала стреля от 25 метра, но неточно. След две минути Венцислав Бенгюзов прати топката в аут, опитвайки се да изненада Иван Чворович.

В 14-ата минута Цветомир Панов поде бърза атака за "жълто-черните" и изпрати топката в наказателното поле на противника. Лъчезар Балтанов не успя да стреля, топката попадна в Серкан Юсеин, но ударът му бе неточен. Десет минути по-късно Валери Домовчийски отправи силен шут, но коженото кълбо излезе в аут. При ответната атака на домакините Серкан Юсеин влезе в пеналта, опита подаване към Фернандо Виана, но топката бе избита от бранител на съперника.

Малко след изтичането на половин час игра един от прожекторите на стадиона изгасна и светлината намаля значително. Най-опасното си положение до този момент играчите на Верея създадоха в 35-ата минута, когато Меди Фенуш уцели гредата. В 39-ата минута реферът Николай Йорданов спря мача заради проблема с осветлението. Той привика представители на двата клуба на съвещание. След прекъсването, продължило 8 минути,арбитърът взе решение играта да се поднови, след като повредата бе отстранена и изгасналото осветление светна.

В четвъртата минута на даденото от съдията осемминутно продължение на първото полувреме защитникът на гостите Здравко Илиев бе изгонен от игра, след като получи втори жълт картон, спирайки непозволено атака на Дуде Ндонгала и тимът му остана с човек по-малко. Въпреки численото неравенство, футболистите на Верея не се предадоха и през втората част не дадоха възможности на "канарчетата" да ги притиснат.

Домакините все пак поведоха в резултата в 67-та минута, след като след продължителна атака Тодор Неделев свали с глава на влезлия като смяна Стивън Петков, който се разписа за 1:0. Две минути по-късно Тодор Неделев стреля, но Георги Аргилашки спаси. Гостите отвърнаха с опасна атака в 78-ата минута, когато Хюсеин Сюлеймани центрира, но Милен Танев не успя да засече топката. Седим минути по-късно Иван Чворович парира удар на Петър Витанов. "Канарчетата" удържаха минималната си преднина и спечелиха трите точки.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=4d8021c31e" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ботев Пловдив -  Верея (Стара Загора) 1:0
1:0 Стивън Петков 67