Септември победи като гост с 1:0 Верея в среща 13-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Крис Гади в 62-ата минута след асистенция на Мартин Тошев.

Така футболистите на Николай Митов се изкачиха на 12-то място с актив от 13 точки, а Верея остава пети с 20 пункта.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на д-р Евгени Желев, който е бивш кмет на Стара Загора.

През първата част двата отбора играха предпазливо и нямаше много положения пред двете врати.

В 26-ата минута Верея бе близо до откриване на резултата, но Милен Танев отблизо стреля над вратата.

Десет минути по-късно Борис Галчев центрира към Мартин Тошев, който след удар с глава прати топката в гредата.

След подновяването на играта Септември започна по-силно срещата. В 53-ата минута Мартин Тошев бе изпуснат от защитата на домакините, но се размина с топката останал на празна врата.

В 62-ата минута гостите успяха да вкарат чрез Крис Гади, който бе изведен от Тошев сам срещу вратаря и го премина на скорост, след което прати топката в опразнената врата..

До края на срещата Верея натисна, но футболистите на Илиан Илиев направиха сериозни пропуски.

В 80-ата минута Мирослав Енчев от 2-3 метра стреля право в тялото на падналия на земята Янко Георгиев, след като преди това Мехди Фенуш шутира от границата на наказателното поле.

Последният шанс за домакините бе във 2-ата минута от добавеното време на срещата. Георги Андонов със силен удар прати топката в напречната греда на вратата пазена от Янко Георгиев.

Верея - Септември 0:1 (0:0)

Голмайстор: 0:1 Крис Гади 62

Верея: Георги Аргилашки, Хюсеин Сюлеймани, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемия, Петър Витанов (80-Селим Керкар), Милен Танев (55-Янислав Иванов), Венцислав Бенгюзов, Елиаш, Мехди Фенуш, Валери Домувчийски, Георги Андонов

Септември: Янко Георгиев, Румен Трифонов, Елтон дош Реиш, Иван Стоянов, Янко Сандански, Борис Галчев, Васил Добрев, Владислав Романов (53-Ишмаел Байду), Крис Гади, Георги Стоичков (74-Иван Тилев), Мартин Тошев (90+3 Васил Калоянов)

Стадион: Трейс Арена
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Милен Танев, Елиаш, Хюсеин Сюлеймани (Верея); Янко Сандански, Крис Гади, Ишмаел Байду (Септември)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=3d83b41aa6" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>