Ботев (Пд) взе три точки от гостуването си на Пирин (Благоевград) от 14-ия кръг на Първа лига.

Канарчета стигнаха до успех с 2:1, след като в 7-ата минута вече изоставаха с 0:1.

Победното попадение, дело на резервата Стивън Петков, пък падна след като нападателят се намираше в положение на засада.

След този мач Ботев е 4-и и е само на точка от третия в елита, докато Пирин е на 11-ата позиция в класирането.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още в 7-ата минута. Аймен Суда центрира от фаул в наказателното поле. Станислав Костов бе оставен непокрит и от непосредствена близост засече за 1:0.

Гостите отговориха с удар от дистанция на Бризола, който не успя да затрудни Макенджиев. В 22-ата минута Ботев (Пд) изравни.

Ботевистите разиграха заучено изпълнение на фаул, при което Ндонгала намери в наказателното поле непокрития Тодор Неделев.

Капитанът на „канарчетата” нанесе кинжален удар по диагонала за 1:1. След попадението Чворович трябваше да се намесва след изстрел от границата на наказателното поле на Суда.

В 57-ата минтуа Ботев организира чудесна атака с по едно докосване, която достигна пред границата на наказателното поле до Ндонгала. Той се завъртя и стреля мощно, но Макенджиев изби. Малко след това феновете на Ботев направиха сериозно пирошоу, заради което срещата бе прекъсната за кратко.

След подновяването й, Терзиев засече с глава центриране от фаул на Неделев, но неточно. В 74-ата минута „канарчетата” осъществиха пълен обрат. Минев центрира в  наказателното поле, където влезлият в игра 4 минути по-рано Стивън Петков с глава прати топката в мрежата на Макенджиев за 1:2.

При телевизионните повторения, обаче останаха сериозни съмнения за засада на Петков, като по-скоро той бе зад гърба на „зелената” защита.

Веднага след попадението, мачът отново бе прекъсната заради димна завеса, сътворена от бултрасите. В 78-ата минута Неделев насочи топката в долния ляв ъгъл, но Макенджиев показа класа и изби в корнер.

В даденото от съдията продължение на мача, Раодслав Кирилов преодоля на скорост Чворович, но загуби равновесие и не успя да насочи топката в опразнената врата.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:2

1:0 Станислав Костов (7)
1:1 Тодор Неделев (22)
1:2 Стивън Петков (75)

Стартови състави:

ПИРИН: 22. Благой Макенджиев, 3. Румен Сандев, 27. Костадин Ничев, 18. Юлиян Попев, 30. Тодор Траянов, 24. Антон Костадинов, 6. Тодор Паланков, 10. Аймен Суда, 15. Димитър Благов, 19. Станислав Костов, 99. Радослав Кирилов
Ст. треньор: Милен Радуканов

БОТЕВ: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 70. Пламен Димов, 23. Йордан Минев, 14. Яя Меледже, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 29. Дуде Ндонгала, 9. Фернандо Виана
Ст. треньор: Николай Киров

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=944617c42b" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>