Славия смаза Септември с 4:1 в първата среща от 16-ия кръг на Първа лига. Така "белите" показаха, че очевидно са използвали максимално добре паузата за международни срещи.

Срещата се игра на стадион "Васил Левски", а "белите" надделяха с два гола на Галин Иванов, един на Калоян Кръстев и автогол на Румен Трифонов. За символичните гости се разписа обичайният заподозрян - Борис Галчев.

Играчите на "белите" започнаха мача по-добре и съвсем логично и първи стигнаха до попадение, след като в 16-ата минута Галин Иванов бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши, като с хубав удар успя да открие резултата.

В последните секунди на първото полувреме обаче Галчев възстанови ремито, след като вкара от пряк свободен удар.

След почивката Славия вдигна оборотите и стигна до успеха. Той дойде обаче в последните минути. В 79-ата Галин Иванов центрира, а Румен Трифонов прати топката в собствената си врата в опит да изчисти.

В последните минути славистите вкараха още два бързи гола. Галин Иванов с прекрасен удар  в далечния ъгъл преодоля Янко Георгиев в 89-ата минута, а Калоян Кръстев преодоля стража на противника, след като отборът му открадна топката и без проблеми оформи крайния резултат.

СЛАВИЯ - СЕПТЕМВРИ 4:1
1:0 Иванов (16)
1:1 Галчев (45)
2:1 Трифонов (80-автогол)
3:1 Иванов (89)
4:1 Кръстев (90)

СЛАВИЯ: Антонис Стергиакис, Димитър Буров, Андреа Христов, Стефан Велков, Абуд Омар, Владислав Узунов, Стефан Велев, Шикозие Мба, Иван Минчев, Галин Иванов, Ивайло Димитров

СЕПТЕМВРИ: Янко Георгиев, Богомил Дяков, Васил Добрев, Елтон дос Ройс, Румен Трифонов, Георги Стоичков, Янко Сандански, Владислав Романов, Борис Галчев, Крис Гади, Мартин Тошев

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=43f7a28c7e" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>