Черно море победи Дунав с 1:0 в Русе и записа трета поредна победа като гост в Първа лига.

Русенци показаха неубедителна игра и почти не стигнаха до голови положения пред противниковата врата.

Това бе 7-ми пореден мач без победа за Дунав в първенството.

Така тимът на Малин Орачев ще остане в зоната на изпадащите и след този кръг.

В 13-та минута Черно море откри с първото си по-опасно положение. Георги Илиев финтира страхотно Диян Димов и прати остро топката към вратата. Карагерен я засече и донесе аванс на гостите. Той го стори под натиска на Мариян Огнянов.

Васил Шопов стреля технично в 28-та минута, но ударът му мина покрай вратата

Малко след това и Мирослав Будинов застраши вратата на Емил Михайлов. След изпълнение на корнер нападаелят стреля с глава и бе много близо до иравняване.

В началото на второто полувреме Черно море се прибра да брани гола си преднина и разчиташе на контраатаки. В една от тях в 61-та минута Антон Огнянов можеше да направи 2:0. Той се откъсна и стреля, но Мирослав Антонов спаси брилянтно.

След това и Сукуна пропусна златна възможност. Александър Цветков проби и му пусна пас, но нападателят не успя да засече. В последната минута Сукуна изпусна и сам срещу вратаря. "Моряците" можеха да водят с по-убедителен резултат.

В хода на почти цялото второ полувреме си личеше, че варненци са по-класният отбор от двата. Дунав така и не успяваше да застраши противниковата врата, въпреки че изоставаше в резултата.

С победата си Черно море се изкачи на 6-та позиция с актив от 26 точки. Дунав е предпоследен с 11 точки.

ДУНАВ - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Карагарен 13 автогол

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 23. Христофор Хубчев, 21. Олексей Ларин, 5. Тейнур Марем, 4. Петър Патев, 11. Диян Димов, 8. Карлсо Жатоба, 10. Васил Шопов, 14. Божидар Васев, 7. Бирсент Карагарен, 9. Мирослав Будинов

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Емил Михайлов, 5. Стефан Станчев, 23. Илияс Хасани, 15. Александър Александров, 18. Атанас Зехиров, 21. Георги Илиев, 22. Мариян Огнянов, 81. Антон Огнянов, 6. Александър Цветков, 66. Орлин Старокин, 11. Амаду Сукуна