Борусия Дортмунд взе крехък аванс срещу ПСЖ, побеждавайки с 1:0 в първия полуфинален мач между двата отбора в Шампионска лига. Двубоят на стадион „Сигнал Идуна Парк“ предложи куп емоции и множество положения, но в крайна сметка домакините стигнаха до успеха.

В герой за германците в тази среща се превърна Никлас Фюлкруг, който заби скъпоценното попадение в 36-ата минута. Домакините изпуснаха още куп изгодни положения, като сред отличилите се в това отношение е именно и авторът на попадението.

Хората на Луис Енрике на свой ред могат да съжаляват, че не успяха да стигнат поне до равенството. Те също пропиляха куп отлични възможности. На два пъти и гредата спаси домакините в рамките на около минута след почивката. Късметът обърна гръб последователно на Килиан Мбапе и Ашраф Хакими, след като те треснаха двата странични дирека.

Реваншът на „Парк де Пренс“ е на 7 май.

Двубоят на „Сигнал Идуна Парк“ започна в сравнително високо темпо. Гостите създадоха първата по-добра възможност в мача. В 11-ата минута Дембеле шутира отдалеч, но не уцели целта.

„Жълто-черните“ отговориха с удар на Джейдън Санчо, спасен от Донарума. Последва нов неточен изстрел на Дембеле за парижани.

Така се стигна до 36-ата минута, когато Дортмунд откри резултата. Защитникът Нико Шлотербек направи страхотен извеждащ пас от над 50 метра към Никлас Фюлкруг. Таранът на германците се озова сам срещу Донарума и го матира с удар в долния му ляв ъгъл – 1:0.

Бедите за парижани се увеличиха в 42-ата минута, когато Лука Ернандес се наложи да бъде сменен принудително. Той се контузи при сблъсък с Фюлкруг при отбелязването на попадението за домакините. На мястото на Ернандес се появи Лукас Бералдо.

Малко преди почивката Марсел Забицер пробва рефлекса на Донарума, който измъкна своите и паузата дойде при минимална преднина за Дортмунд.

След антракта ПСЖ се втурна да изравнява. Баркола направи пробив в 48-ата минута, но не затрудни Кобел.

Само 3 минути по-късно гостите нямаха никакъв шанс, след като фортуна им обърна гръб. Парижани уцелиха на два пъти гредите в рамките на по-малко от 60 секунди. Първо Мбапе със страхотен фалцов удар от дъгата на пеналта тресна левия страничен стълб. При последвал карамбол в наказателното поле Ашраф Хакими от близо нацели другата греда.

Малко след това Мбапе стреля право в ръцете на Кобел, а после Фабиан Руис би покрай вратата. Така ПСЖ продължи да не успява да се възползва от откриващите се възможности за изравняване.

Последваха два удара на Фюлкруг и Бранд, които пък не съумяха да удвоят преднината на своите. След час игра Фюлкруг отблизо направи фрапантен пропуск, пращайки топката над рамката.

В 72-рата минута Килиан Мбапе намери Усман Дембеле на изгодна позиция, той стреля, но Грегор Кобел успя да протегне максимално много левия си крак и спаси.

В 80-ата минута Хакими влезе в наказателното поле и даде задължаващ пас на Дембеле, който обаче стреля над вратата от страхотна позиция.

В 82-рата минута ПСЖ организира добра атака, завършила с удар на Витиня от границата на наказателното поле, който премина встрани от вратата на Борусия Дортмунд.

Две минути след това Санчо напредна през центъра и изведе Бранд, а той нанесе опасен удар, който обаче бе блокиран от добре застаналия Маркиньос.

До края ПСЖ не успя да се докопа до равенството и Дортмунд взе минимален аванс преди реванша в Париж.

Борусия Дортмунд – ПСЖ 1:0

Голмайстори: 1:0 – Никлас Фюлкруг (36)

Борусия Дортмунд: 1. Грегор Кобел, 26. Юлиан Риерсон, 15. Матс Хумелс, 4. Нико Шлотербек, 22. Ян Маатсен, 20. Марсел Забитцер, 23. Емре Джан, 27. Карим Адейеми, 19. Юлиан Бранд, 10. Джейдън Санчо, 14. Никлас Фюлкруг

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума, 2. Ашраф Хакими, 5. Маркиньос, 21. Люка Ернандес, 25. Нуно Мендеш, 33. Уарен Заир-Емери, 17. Витиня, 8. Фабиан Руис, 10. Усман Дембеле, 7. Килиан Мбапе, 29. Брадли Баркола