Баскетболистите на Индиана стигнаха до 7-и мач срещу Ню Йорк, след нова домакинска победа, този път със 116:103.

Така резултатът в серията стана 3-3, като всеки от отборите спечели домакинствата си. Решаващата битка ще бъде в неделя вечерта в „Медисън Скуеър Гардън“.

„Няма какво да губим. Всичко опира до това да се раздадем максимално и да играем здраво от първата до последната секунда“ заяви Тайрис Халибъртън, чийто тим продължава да бъде считан от мнозина за аутсайдер, но определено не трябва да бъде подценяван.

Пейсърс отново показаха ефективност, като вкараха 54% от стрелбите си. Паскал Сиакам се отчете с 25 точки и 7 борби, а още шестима завършиха с двуцифрени показатели.

Домакиините се откъснаха в последните минути на втората част, за да дръпнат с 10 на почивката, а след това дръпнаха с 23 в последния период, за да затворят спокойно двубоя.

Джейлън Брънсън водеше Никс с 31 точки, но в тима са притеснени за състоянието на „железния“ Джош Харт, който напусна с контузия на коремен мускул и не е ясно дали ще играе в 7-ия мач.