Арсенал се поизмъчи, но все пак накрая постигна убедителна победа с 4:1 срещу Болтън в мач от 4-я кръг на английската Висша Лига, игран на "Емирейтс Стейдиъм".

През първото полувреме домакините доминираха и откриха резултата чрез защитника Кошчелни. Андрей Аршавин обаче направи един куп пропуски и в самия край на полувремето Болтън изравни чрез Елмандер.

След почивката Арсенал успя да поведе отново в резултата чрез Маруан Шамак, но Болтън стоеше доста добре на терена и изглеждаше решен да даде сериозен отбор на домакините. Гари Кейхил обаче бе изгонен малко пресилено и това реши всичко.

До края на мача по още един гол вкараха Алекс Сонг и влезлият като резерва Карлос Вела. Мартин Петров бе титуляр за гостите, но бе сменен веднага след червения картон на Кейхил.

Поради множеството контузии в състава на Арсенал, Арсен Венгер бе дал възможност за дебют с фланелката на новото попълнение Себастиян Скилачи. В центъра на защитата той си партнираше с другия новак Лоран Кошчелни. При отсъствието на Тио Уолкът и Самир Насри в халфовата линия титуляр бе Томаш Росицки.

И чехът показа, че с нищо не отстъпва на колегите си, като в 5-та минута даде невероятен извеждащ пас към Аршавин, но той останал абсолютно сам срещу вратаря, би право в него. След получилия се корнер Скилачи засече центрирането с глава, но неточно.

Самият Росицки имаше възможност за диагонален удар, но не бе достатъчно точен.

Арсенал продължи да доминира и в средата на полувремето се добра до гол. След хитро центриране към далечната греда на Джак Уилшър Сеск Фабрегас успя да засече, след което връхлитащият Кошчелни почти влезе с топката в мрежата.

След гола натискът на домакините се увеличи. Сеск Фабрегас имаше много добра стрелкова позиция, но ударът му бе прекалено лек и техничен и вратарят улови.

После след меле в наказателното поле на Болтън Росицки получи топката и стреля от десетина метра, но също в обсега на Богдан.

В 31-та минута Андрей Аршавин получи нова чиста възможност, след като бе изведен в коридор и стреля покрай вратаря, но опъна мрежата от страничната страна.

Пет минути преди почивката руснакът за трети пореден път бе изведен зад защитата, но бе прекалено бавен и бранител го застигна в наказателното поле и му попречи. Руснакът въпреки това имаше шанс да стреля от ъгъл, но го направи неточно.

И пропуските на "Артилеристите" бяха наказани, тъй като две минути преди края на полувремето Болтън изравни. След неуверена проява на Кошчелни Лий успя да достигне една дълга топка в наказателното поле и да заобиколи Алмуня. Въпреки че ъгълът до вратата бе станал прекалено малък, той центрира към далечната греда и там Елмандер засече с глава на празна мрежа.

След почивката Болтън излезе доста нахъсан и в първите минути оказа сериозна съпротива на Арсенал.

Едва в 56-та минута бе първото положение за домакините, когато Фабрегас даде добър извеждащ пас към Шамак, но той бе прекалено бавен и накрая ударът му бе избит от вратаря. След получилия се корнер обаче точно Шамак изкупи вината си и вкара с глава, след центриране на Фабрегас.

В 64-та минута се стигна до най-спорната ситуация в мача, когато реферът при една ситуация направи две доста странни решения. Арсенал имаше бърза контраатака, при която разигра добре и Аршавин се отскубваше по крилото. Маруан Шамак, който изведе руснака, бе фаулиран, но съдията вместо да даде авантаж, прекъсна играта. След това пък даде директен червен картон на Гари Кейхил, при положение че нарушението заслужаваше най-много жълт картон.

Това изнерви играта и малко по-късно Пол Робинсън влезе много грубо с бутоните напред срещу влезлият като резерва Диаби. Това нарушение много повече заслужаваше директно изгонване, но съдията дори не даде нарушение. Грубото влизане доведе до принудителна смяна на французина, въпреки че той бе влязал в игра само 10 минути по-рано.

В следващите минути страстите на терена се поуспокоиха и гостите сякаш се примириха със загубата, тъй като Арсенал имаше пълно превъзходство.

В 77-та минута Аршавин видя непокрития на другия край на наказателното поле Росицки, но неговият силен удар мина покрай вратата.

Минута след това Арсенал стигна до така важния трети гол, който сложи точка на спора. Аршавин се пребори за една спорна топка в наказателното поле и подаде на Алекс Сонг. Камерунецът също трябваше да се пребори със защитник и успя да вземе топката точно под носа му, след което от много малък ъгъл с техничен удар успя да преодолее вратаря.

Себастиян Скилачи можеше изненадващо да запише името сред голмайсторите, но стреля неточно с глава.

Десет минути преди края в игра влезе Карлос Вела. И почти веднага мексиканецът получи прекрасен извеждащ пас от Сеск Фабрегас и останал абсолютно сам срещу вратаря, нямаше проблеми да го преодолее.

Арсенал - Болтън 4:1

1:0 Кошчелни 24
1:1 Елмандер 44